Ostatní
19.července 2021

Kvůli covidu hrozí, že do olympijského turnaje nenastoupí české želízko v ohni

Kvůli covidu hrozí, že do olympijského turnaje nenastoupí české želízko v ohni obrázek

Olympiáda ještě ani nezačala a Český olympijský tým už musí řešit velké nepříjemnosti. Nejdříve byl na Covid-19 pozitivní nejmenovaný člen realizačního týmu, což nebyla taková tragédie, ale nyní měl pozitivní výsledek testu Ondřej Perušič, jež zažívá životní sezónu.

Perušič hraje spolu s Davidem Schweinerem a zažívají velmi příznivé období. Dokonce je lze označit za žhavá želízka v ohni v rámci olympiády v Tokiu, jenže přišel nečekaný zvrat. Perušič je očkovaný a v ČR měl výsledky negativní. Po příletu do Tokia byl výsledek také negativní, ale v olympijské vesnici se testuje každý den a nedělní výsledek testu Ondřeje Perušice byl pozitivní.

Informaci o pozitivním výsledku dostal český tým ráno do e-mailu a následně byl i potvrzen od místní covidové organizátorky. Perušič byl šéflékařem dopraven na PCR test, který potvrdil pozitivní výsledek. Perušič byl proto převezen do izolace do hotelu, který je určen právě pro bezpříznakové případy, protože je ze zdravotního pohledu zcela v pořádku.

Pokud by byla dodržena klasická izolace, pak by český pár turnaj nestihl, protože do něj má nastoupit 26.7. soubojem s Lotyši. Z toho důvodu se česká výprava snaží zjistit možnost posunutí zápasů na pozdější termín nebo další jiné varianty.

X