Ostatní
5.dubna 2020

Co v době koronavirové? Esporty upoutaly pozornost! Online se hraje FIFA, NHL i MotoGP

Co v době koronavirové? Esporty upoutaly pozornost! Online se hraje FIFA, NHL i MotoGP obrázek

Poslední liga, co se ještě nezastavila, je běloruská první fotbalová liga. Nižší soutěže už ovšem svaz přerušil, takže i Bělorusko už vnímá hrozbu. Co teda dělat?

Pokud se podíváme na nabídku sázkových kanceláří, najdeme tam například fotbalové ligy v Nikaraguji, Burundi, Tádžikistánu nebo na Tchaj-wanu. V Rusku běží liga ve zkráceném hokeji na 3 x 10 minut. Tyto zápasy se hrají skoro celý den, a proto, pokud potřebujete vidět hokej, toto je řešení.

Skoro celý sportovní svět je teď přerušen, a tak se začínají do popředí drát sporty, které někteří za sporty nepovažují. Jsou to Esporty, ve kterých se začíná točit čím dál více peněz, a získávají na profesionalitě. Kromě esportů s ryze herními tituly jako jsou Counter-Strike, DOTA nebo LOL se ale hrají i online zápasy ve hře FIFA 20, NHL 20 nebo NBA2K20. 

V rámci České republiky probíhá například hokejová EHL (Esport Hokejová Liga), kde nejlepší čeští hráči hry NHL 20 prošli kvalifikací a následně si každý extraligový tým vybral dva své reprezentanty v této lize. Aktuálně je liga před začátkem play-off, které se celé odehraje v jednom dni. Původně bylo naplánováno na 12. dubna v Síni slávy Českého hokeje, ale za současné situace nelze finálový turnaj na jednom místě zorganizovat a bude se hledat náhradní řešení. Pro vítěze play-off je připravena odměna 150 000 Kč.

Fotbalisté se zase zapojili do jimi tak oblíbené hry FIFA 20. Pomocí streamů vydělávají na dobrou věc a výtěžky posílají na boj proti koronaviru. Svět jde podobným směrem, jezdí se online závody v MotoGP, virtuální Velké ceny v F1, online se jezdí i cyklistické závody. A všechny tyto zápasy, závody atd. jsou většinou vysílány, takže o sportovní zážitek nemusí přijít ani obyčejný sportovní fanoušek.

X