Ostatní
26.června 2019

V Česku včera skončil světový šampionát v softbale. Češi skončili na osmém místě!

V Česku včera skončil světový šampionát v softbale. Češi skončili na osmém místě! obrázek

Poprvé v historii pořádání světových šampionátů v softbale se konalo mistrovství světa v Evropě a to rovnou v České republice. Česko se tak na týden stalo softbalovou velmocí a tísíce diváků mohlo sledovat živě softball přímo v arénách uprostřed Prahy. Češi skončili po prohře s Austrálií ve čtvrtfinále osmí.

Tisíce fanoušků sledovalo největší softbalovou údalost tohoto roku v Praze a Havlíčkově Brodě. Fanoušci tohoto sportu si nemohli nechat ujít šanci vidět živě Mistrovství světa, které se poprvé v dějinách softbalu konalo na Evropském kontinentě. Celkem navštívilo šampionát na 30.000 fanoušků. Nespočet dalších mohlo sledovat živě online přenosy.

Softbalové můžské mistrovství světa se zatím konalo jen na Novém Zélandu, v Kanadě a ve Spojených státech amerických. Evropské pořadatelství pochváli předseda WBSC Tommy Velasquez, ale průběh a organizaci MS si chválili i sami hráči.

Utkání České reprezentace sledovalo živě v aréně Hippos v Havlíčkově Brodě vždy nejméně 2000 diváků. V Praze byla návštěvnost ještě o cca. 500 diváků větší.

Statistiky MS 2019: celkový počet doběhu: 555, úspěšné odpaly: 791, dvojmeťáky: 108, trojmeťáky: 35, homeruny: 111, body stažené odpaly: 486.

Ačkoli softbalové mistrovství světa již skončilo, tak fanoušci tohoto sportu nemusejí zoufat, jelikož již tuto sobotu začíná v Ostrave MS Evropy žen a pokud česká reprezentace skončí do 6. místa, bude se účastnit kvalifikace na olympijské hry v Tokiu 2020.

Znáte tradiční novozélandský tanec Haka? Předvedli ho na záhajení softbalisté Nového Zélandu:

X