Ostatní
24.ledna 2019

Anterselva - právě začíná další díl SP v biatlonu. Markéta Davidová senzačně vyhrála sprint! obrázek

Poslední díl světového poháru, který se uskutečnil v německém Ruhpoldingu se z českého pohledu příliš nevydařil. V mužském sprintu dojel nejlépe Krčmář na 25. místě. U žen to bylo ještě horší, tam Davidová obsadila 50. místo. Štafety obsadily solidní 8., respektive 9. místo. Závod s hromadným startem žen se uskutečnil bez české účasti. Mezi muži bojoval Moravec a Krčmář. Nakonec obsadili 15. a 18. místo.

V Itálii se bez své opory musí obejít německý tým, protože Franziska Preussová se kvůli nemoci na start nepostaví. Český tým by naopak měl posílit Adam Václavík, který se mezi elitu přesune po úspěšném závodě v IBU Cupu.

Neděle (27.1.2019) od 15:30 - Závod s hromadným startem mužů

Živé přenosy všech závodů můžete sledovat online na webu ČT na kanálu ČT 4 sport a nebo zde na webu v záložce živé přenosy.

Na start úvodního závodu se v Itálii postaví 97 žen. Mezi nimi bude i pětice českých žen. Konkrétně to budou Markéta Davidová s číslem 5, Eva Puskarčíková s číslem 7, Veronika Vítková s číslem 42, Lucie Charvátová s číslem 62 a jako poslední z Češek vyrazí na svůj sprint Jessica Jislová s číslem 85.

Sprint žen ovládla Markéta Davidová!

Největší úspěch v kariéře. Už je mistryně světa v juniorech nebo medailistka ze štafet, ale až nyní se prosadila individuálně a to hned umístěním na nejvyšší příčce. Střelecké časy měla spíše pomalé, ale střelba byla bezchybná a běh kvalitní a z toho vzniklo umístění na stupni nejvyšším. Největší soupeřkou jí byla Němka Dahlmeierová, která startovala až jako úplně poslední a udělala závod napínavý až do samotného konce, protože ještě na poslední střelbě měla na Markétu náskok zhruba deseti vteřin. Jenže díky svižnému běhu Davidové i v posledním kole šlo v cíli o vteřinky a ty nakonec hrály ve prospěch české biatlonistky.