Ostatní
17.ledna 2019

Ruhpolding: Sníh komplikuje biatlon. Sprint mužů přeložen na čtvrtek

Ruhpolding: Sníh komplikuje biatlon. Sprint mužů přeložen na čtvrtek obrázek

Komplikacemi začíná poslední první poloviny závodů biatlonové sezóny 2018/19. Biatlonisté zůstali v Německu, jen se přesunuli z Oberhofu, kde se uskutečnil 4. díl Světového poháru do Ruhpoldingu, kde je čekají kromě hromady sněhu také další závody.

Samotná Chiemgau Arena v Ruhpoldingu není sněhem tak zavalená, že by nebylo možné zde závody uspořádat. Problém je v tom, že veškerá těžká technika z té oblasti byla povolána do míst, kde sníh komplikuje i běžný život. Starosta Ruhpoldingu se vyjadřuje slovy, že bezpečnost obyvatelstva má přednost před pořádáním sportovní akce. Z toho důvodu byl sprint mužů přeložen na čtvrtek a bylo zrušeno úterní slavnostní zahájení.

Níže vám přinášíme již upravený program, podle kterého by se v Ruhpoldingu mělo závodit:
Čtvrtek (17.1.2019) od 11:00 - Sprint mužů
Čtvrtek (17.1.2019) od 14:30 - Sprint žen
Pátek (18.1.2019) od 14:30 - Štafeta mužů
Sobota (19.1.2019) od 14:30 - Štafeta žen
Neděle (20.1.2019) od 12:15 - Závod s hromadným startem mužů
Neděle (20.1.2019) od 14:40 - Závod s hromadným startem žen

České štafety se jistě budou snažit navázat na 3. respektive 4. místo z Oberhofu, kde ženy získaly bronzovou medaili a muži dojeli čtvrtí. Jenže vítězství v ženské kategorii budou obhajovat domácí Němky, kterým se v Oberhofu individuálně nedařilo, ale jako štafeta vybojovali druhé místo. Mezi muži z Oberhofu dominovalo Rusko, za kterým byla Francie a Rakousko. V Ruhpoldingu ale vítězství bude obsahovat Norsko.

Ve videu si můžete připomenout štafetu žen z Oberhofu, která se nejdříve pro české barvy jevila skvěle, ale následně se vůbec nevyvíjela dobře, ale nakonec Češky dokázaly získat cenné třetí místo.