Ostatní
8.ledna 2019

Video: Čeští bobisté zajeli životní výsledek s novým bobem a vyhlížejí mistrovství Evropy

Video: Čeští bobisté zajeli životní výsledek s novým bobem a vyhlížejí mistrovství Evropy obrázek

Po dlouhých 13 letech se Čeští reprezentanti ve čtyřbobu dočkali a mají bob, který se svými parametry řadí ke světové extratřídě. Změna bobu se ihned v pozitivním smyslu podepsala na výsledcích.

Prezident svazu bobistů s skeletonistů se k bobu vyjádřil slovy, že jde o jeden ze čtyř nejlepších bobů na světě a tak už se není na co vymlouvat. A dále dodal, že se těší na výsledky, které s tím bude reprezentace zajíždět. Pochvalně se k bobu vyjádřil také Dominik Dvořák, který celý bob pilotuje. Popisuje, že bude chvíli trvat, že se celá posádka s bobem sžije, vychytá nový posez a naučí se, jak se nový bob chová. Do budoucna se ale dívá s optimismem, věří, že pak to bude dobré.

Minulou sezónu český tým jezdil okolo 20. místa, což je na hranici postupu do druhého kola. V polovině prosince posádka vyzkoušela nový bob poprvé na ostro při závodě ve Winterbergu a tam posádka (Dvořák, Kopřiva, Šindelář, Nosek) osadila 8. místo. Reprezentanti mají stále na čem pracovat, ale Dvořák se vyjádřil, že fyzicky jsou na tom dobře a bob byl to hlavní, co je brzdilo. I přes to ale uznává, že pilotuje teprve 4 roky, což v porovnání s ostatními piloty není tolik a tak i tam budou nějaké rezervy.

Další výborný výsledek zajeli bobisté v Altenbergu, kde v téměř domácí atmosféře obsadili 6. místo, což je životní výsledek této posádky. Poprvé skončili na širším pódiu a mohli si tak vychutnat aplaus od mnoha českých fanoušků. Navíc tento skvělý výsledek zajeli i přes smůlu, která je provázela. Před finálovou jízdou se Noskovi vybilo naslouchátko, což je v jeho případě velký problém, protože na pravé ucho neslyší vůbec a na levé jen na 15 procent.

Bobisté nyní vyhlížejí evropský šampionát. Ten se bude konat v německém Königsee od 11. ledna.

Životní jízdu Českých bobistů můžete sledovat ve videu níže:

X