Ostatní
21.srpna 2018

Český cukrovkář Jiří Tkadlčík je nejsilnějším mužem planety a držitelem světového rekordu

Český cukrovkář Jiří Tkadlčík je nejsilnějším mužem planety a držitelem světového rekordu obrázek

Přerovský rodák nebyl spokojený s organizací závodů ve Spojených státech a tak se rozhodl přivést světový šampionát u nás. A tak se 18.8.2018 v Přerově sjelo 16 strongmanů z celého světa, kde je čekalo pět velmi náročných disciplín.

Tkadlčík soutěžící ve váhové kategorii do 105 kilogramů tělesné váhy nejen získal titul, ale také překonal světový rekord v mrtvém tahu. Nejdříve byl ale na programu Super Yoke, nebo-li kovová konstrukce vážící 420 kilogramů, kterou bylo potřeba dopravit na zádech na vzdálenost 20 metrů. Druhou disciplínou byla trojkombinace tlakové síly. Výraz jednoruční činky vážící 95 kg následně zdvih dřevěného kmenu o váze 145 kilogramů a hned po té zdvih tlusté obouruční činky o stejné váze.

Třetí disciplínou byl již zmiňovaný mrtvý tah. Dosavadním držitelem rekordu byl právě Jiří Tkadlčík, když na Ukrajině zvedl 385 kilogramů. V Přerově ale hned tři závodníci útočili na jeho světový rekord. Welšan Davies nezvládl 390. Tkadlčík ano a tím stanovil nový světový rekord. Lotyš Rozentals zariskoval a šel rovnou na 400 kg. Pokus ale nebyl zdařilý a tak Tkadlčík mohl slavit rekord. Čtvrtá disciplína byl výraz nad hlavu ve speciální konstrukci v časovém limitu. A závěrečná disciplína spočívala v přenesení tří pytlů s pískem o váze 90, 100 a 110 kilogramů na vzdálenost 20 metrů a pak ještě posazení pytlů na 1,6 metrů vysoký stůl.

Vzhledem k podařeným předchozím disciplínám stačilo Tkadlčíkovi k zisku titulu donést pytle na stůl. Po splnění úkolu už mohly následoval emotivní oslavy.

Ve videu níže se můžete podívat na jeho světový rekord v mrtvém tahu.

Skotské hry, které Tkadlčík také pořádal:


Na webu sportsprenosy.cz najdete aktuální články za světa sportu a online přenosy sportovních událostí. Fotbal, hokej, tenis, basketbal a spoustu dalších. Každý den pro Vás máme sport živě, online a zdarma.


Videa a streamy (živé přenosy) nabízené ke zhlédnutí na stránce www.sportprenosy.cz nejsou pod správou tohoto webu. Na videa je odkazováno prostřednictvím serveru třetích stran, podobně, jako jsou sdílena videa ze serveru YouTube. Videa a streamy jsou volně dostupné na zahraničních webech, a to zdarma.

Fotbal live – fotbal živě

S námi můžete sledovat fotbal živě ze všech koutů světa z pohodlí Vašeho domova. V kategorii můj fotbal můžete zvolit fotbal live nebo fotbal online a sledovat živé přenosy zdarma, které nabízí moderované živé sportovní přenosy z celého světa. Na našich stránkách se vysílá nejvyšší česká fotbalová Fortuna liga, Fortuna národní liga, ale například i Premier league, Bundesliga a Liga mistrů UEFA živě! V kategorii fotbalové výsledky naleznete aktuální tabulky, výsledky jednotlivých utkání a navíc záložku: výsledky fotbal. Fotbal je v České republice jeden z nejoblíbenějších sportů a proto Vám nabízíme všechny důležité novinky, informace, aktuální výsledky a hlavně již zmíněné živé přenosy zdarma!

Hokej online – hokej živě

Na webu sportprenosy.cz naleznete živé přenosy zdarma – mimo jiné i hokej živě zdarma! Nezáleží, zda Vás zajímá Tipsport extraliga živě, NHL live nebo hledáte výsledky NHL online, KHL live, případně výsledky MS v hokeji 2018, všechno to naleznete na webu sportprenosy.cz. Český a zahraniční hokej nemusíte sledovat jen na ČT sport živě, ale vybrat si můžete hned z několika možností na našem webu a sledovat hokej živě na internetu. Speciální kapitolou je pak Tipsport extraliga ledního hokeje, kde je Vám k dispozici také extraliga tabulka, ve které naleznete všechny aktuální hokejové výsledky nejvyšší české hokejové soutěže.

Živé přenosy – sport živě

Přinášíme Vám živé přenosy zdarma. Pro sledování tv přenosů se nemusíte registrovat ani přihlašovat. Každý live sport stream, který je zveřejněn na webu sportprenosy.cz je zdarma. Sport živě tak můžete sledovat z pohodlí svého domova na počítači nebo v telefonu. Sportovní přenosy živě naleznete v záložce živé přenosy. Sledovat můžete mimo jiné i formule 1 živě nebo se i zpětně, podívat na formule 1 přenosy. Samozřejmě své místo u nás má hokej živě, fotbal živě a tenis živě! Hned vedle naleznete také sportovní výsledky z nejrůznějších sportovní odvětví. Veškerý sport živě na internetu můžete sledovat zdarma i na telefonu prostřednictvím našeho webu www.sportprenosy.cz.


X