Ostatní
30.července 2018

WRC: Finskou rally vyhrál Estonec Ott Tänak s Toyotou. Neuville až devátý

WRC: Finskou rally vyhrál Estonec Ott Tänak s Toyotou. Neuville až devátý obrázek

Úzké a rychlé šotolinové silnice pohřbené mezi lesy a jezery s velkou četností různých skoků.  Tak se dá charakterizovat jeden ze závodů šampionátu WRC, který se konal poslední červencový víkend ve Finsku.

Ve Finsku nejlépe začal Tänak jedoucí v tovární Toyotě Yaris, který vyhrál dvě úvodní etapy a vybudoval si tak nepatrný náskok. O ten ho po 4 RZetě připravil Mads Östberg (Citroën C3), ale rozdíl mezi nimi byl jen 0.5 vteřiny. Až do 9. rychlostní zkoušky probíhala přetahovaná o první místo, ale od 10 etapy už vládnul Tänak, který po každé dokončené rychlostní zkoušce navýšil svůj náskok na čele průběžného pořadí a po poslední etapě disponoval náskokem 32.7s před druhým Östbergem. Na třetím místě dokončil Jari-Matti Latvala (Toyota Yaris). Úřadující šampión Sébastien Ogier se umístil na páté příčce a vedoucí muž šampionátu letošní sozóny Thierry Neuville dokončil až na 9. místě, což je pro něj nejhorším letošním umístěním.

Máme odjeto 8 závodů ze 13 a v průběžném pořadí šampionátu stále vede Neuville se 153 body. Druhý Ogier má 132 bodů a třetí Tänak 107 bodů.