Ostatní
25.července 2018

Policie v akci se slzným plynem. Vedoucí jezdec v kotrmelcích

Policie v akci se slzným plynem. Vedoucí jezdec v kotrmelcích obrázek

Šestnáctá etapa slavné Tour de France měřící 218 kilometrů nabídla zajímavou podívanou. V akci byli místní policisté se slzným plynem a průběžně vedoucí jezdec se prolétl přes řidítka.

Nejdříve protestující zemědělci donutili jezdce zastavit. Údajně protestovali kvůli nespokojenosti se zákony, které prý výrazně negativně ovlivňují jejich práci. O pár kilometrů dále byla dokonce trasa závodu přehrazená balíky slámy. Jezdci tuto informaci dostali asi 2 kilometry dopředu, ale s mylnou informací, že policie vše vyřešila bez nutnosti závod přerušit. Kousek před inkriminovaným místem totiž cyklisty zasáhl slzný plyn, který policie použila na rozehnání protestujících. Etapa byla přesušena a závodníci dostali pár kilometrů na vyčištění očí a nosu. Někteří používali kapky, jiní si vystačili pouze s vodou. Po pár kilometrech závod pokračoval.

Další krušné chvilky přišly asi 57 kilometrů před cílem. Nejdříve si Philipp Gilbert při svém nástupu vypracoval více než minutový náskok, jenže pak následoval sjezd. A při něm Gilbert nezvládl jednu zatáčku. Na průběh se můžete podívat ve videu. Nicméně Gilbert etapu dokončil. Dostal cenu za bojovnost, ale kvůli zlomenině čéšky do další etapy nenastoupí. O nebezpečnosti tohoto sjezdu vypovídá o to, že v něm v roce 1995 tragicky zahynul olympijský šampion Ital Fabio Casartelli.

X