Ostatní
16.července 2018

Schurter nečekaně až druhý. Cink zajel sezónní maximum

Schurter nečekaně až druhý. Cink zajel sezónní maximum obrázek

Hlavní favorit, Nino Schurter má na kontě již 29 vítězství ve Světovém poháru. V pořadí 30. vítězství ale nepřidal, protože podlehl Kerschbaumerovi z Itálie. Ondřej Cink nedokázal navázat na medailové úspěchy z předchozích let, ale i tak zajel nejlepší výsledek sezóny.

V Andoře, která leží uprostřed Pyrenejí mezi Španělskem a Francií se konal další díl Světového poháru horských kol. Na programu byl jak závod ve sjezdu, tak i ve short-tracku a cross-country. Okruh v lyžařském středisku Vallnord, kde se SP jezdí prošel nemalými úpravami.

Jaroslav Kulhavý, který po Val di Sole nebyl zdravotně zcela fit se na start nepostavil ani letos. Naopak Ondřeji Cinkovi se ve vysoké nadmořské výšce daří a tak přípravě na Andorru obětoval i účast ve Val di Sole. Jenže nedokázal navázat na své předchozí úspěchy v této lokalitě a obsadil 9. místo. To je pro Cinka v letošním roce nejlepší výsledek, protože dosud byl nejlépe 18. v Novém Městě na Moravě. Vzhledem k vysokému startovnímu číslu je ale 9. místo skvělým umístěním.

Největší favorit Nino Schurter podlehl Kerschbaumerovi, který udával tempo a v 6. kole si na Schurtera vytvořil mírný náskok. Ten do konce závodu postupně zvětšoval až na konečnou minutu a třináct vteřin. Mezi ženami vládla Dahleová-Flesjaaová z Norska. O necelou půlminutu za ní dojela Neffová ze Švýcarska, která si tím upevnila svůj náskok v průběžném pořadí SP.