Ostatní
13.července 2018

Nejdelší etapa Tour de France se jede dnes. Rozhodne závěrečný spurt?

Nejdelší etapa Tour de France se jede dnes. Rozhodne závěrečný spurt? obrázek

Tour de France je v plném proudu. Závodníci už za sebou mají 6. etap a před nimi je ta nejdelší ze všech v letošním ročníku. Během sedmé etapy peloton urazí 231 kilometrů.

Závodníci i jejich týmy se přesunou na trase mezi Fougéres a Chartres a po dvou etapách v bretaňských kopcích bude profil sedmé etapy vyhovovat spíše spurtérům. Můžeme se tak těšit na zajímavý finiš. Ve žlutém trikotu pro vedoucího jezdce vyrazil Belgičan Greg Van Avermaet. V průběžném pořadí má náskok pouhé 3 vteřiny před Britem Geraintem Thomasem. Kolem jedné minuty pak ztrácejí další adepti na celkové vítězství. Například obhájce Chris Froome nebo Australan Richie Porte či Ital Vincenzo Nibali. Přímý přenos závodu můžete sledovat na našem webu v záložce "Živé přenosy" v horním menu.

Sázení na fotbal či hokej je dnes úplně běžné, ale že si jde vsadit i na cyklistický závod Tour de France ví asi málokdo. A díky nepředvídatelnosti jednotlivých etap a vyrovnanosti elitních jezdců jsou kurzy velmi zajímavé. Prozkoumat je můžete na stránkách jednotlivých sázkových kanceláří.

Sestřih toho nejlepšího z 6.etapy

Představení 7. etapy

X