Zábava
18.června 2018

Co stojí za úspěchy Djokoviče? Voda, med a další tipy do diety

Co stojí za úspěchy Djokoviče? Voda, med a další tipy do diety obrázek

Kariéra Novaka Djokoviče je úctyhodná. Aktuálně se vrací na okruh a tak je až na 22. místě v žebříčku ATP, ale jeho kvality nelze popřít. Bývalá světová tenisová jednička, mnohonásobný vítěz grandslamů, držitel prestižní salátové mísy i medailista z olympiády. Od začátku své kariéry do roku 2013 si tenisem vydělal zhruba jednu miliardu korun. Do roku 2017 to pak bylo 2,7 miliardy korun.

Co Novak Djokovič snídá? První věc poté, co vstane z postele je voda. Ihned vypije sklenici vody o pokojové teplotě a po ní si dá dvě lžičky medu. Na snídani má několik variant, ale vždycky vypije sklenici vody a dá si dvě lžičky medu. Následují 4 různé varianty jeho snídaně.
1) Power Bowl Muesli* - Miska Musli síly s neslazeným mandlovým nebo rýžovým mlékem a ovoce
2) Banán a arašídové máslo s ovocem
3) Arašídové máslo, bezlepkový oves, banán a další ovoce
4) Koktejl (jahodovo-banánový), ovoce

*Power Bowl Muesli - složení a postup (1 hrnek = 1 díl)
1 díl (hrnek) bezlepkových ovesných vloček
1/2 dílu nakrájených mandlí
1/2 dílu zlatých rozinek
1/2 dílu sušených brusinek
1/2 dílu dýňových nebo slunečnicových semínek
Vše výše zmíněné smíchat a zalít rýžovým nebo mandlovým mlékem. Možnost přidat nakrájený banán a jablko.

Změně jídelníčku přikládá velkou roli. Dříve se dle svých slov často potýkal s alergií. Ta ale ustala stejně jako už několik let nebyl nachlazený a neměl chřipku. Doporučuje také meditaci a cvičení jógy nebo tai-či. Ač to zní zvláštně, hlídal si i barvu své moči. Na jeho bezlepkovou dietu a další přísná opatření v jeho stravování panují různé názory od nadšenců napodobující jeho stravování až po lidi, kteří to odsuzují. Každý by si měl ale svůj názor udělat sám a nemít předsudky.

Že je Novak tak trochu fotbalista a velký komediant, ale i jeden z nejlepších tenistů na světě se můžete přesvědčit ve videu.

X