Ostatní
14.června 2018

V základní skupině český tým nepředváděl úplně optimální výkony, ale nyní, ve finále Evropské ligy, předvedl prvotřídní výkon a právem se raduje z výhry nad favorizovaným Tureckem a postupem do finále.

Svěřenci trenéra Michala Nekoly zvládli semifinále Evropské ligy na domácí půdě v Karlových Varech a po setech 25:22, 27:25 a 25:20 slaví vítězství. V prvním setu byly rozhodujícím faktorem úspěšné bloky a vynikající útok Fingera. O tříbodové vedení v polovině setu ještě Češi přišli, ale v koncovce odskočili na rozdíl dvou bodů a to stačilo k vítěznému konci prvního setu. Druhá vyrovnaná sada nabídla hned několik setbolů. Turci svůj neproměnili a naopak Češi ano. Třetí set nejdříve vypadal jednoduše když Češi vedli o 6 bodů, ale po sporném momentu a několika chybách se vedení zmenšilo na jeden pouhý bod. Oddechový čas přinesl uklidnění do české hry a možná i díky nepřesnostem Turků čeští hráči koncovku setu měli pod kontrolou.

V druhém utkání proti sobě nastoupily celky Portugalska a Estonska. Portugalci vyhráli 3:0, takže duel o vítězství v celém turnaji sehraje Česká republika a Portugalsko. Zápas začne ve čtvrtek v 19:00. Volejbalisté už mají jistou kvalifikaci o Ligu národů, ale díky tomu, že se Evropská liga hraje u nás, tak myslí především na čtvrteční finále proti Portugalsku.