Ostatní
14.června 2018

VIDEA: Nejdelší skok za posledních devět let i čtyři rekordy mítinku

VIDEA: Nejdelší skok za posledních devět let i čtyři rekordy mítinku obrázek

Počasí sice Zlaté tretře nepřálo, ale i přes to jsme mohli vidět 4 rekordy mítinku a dva nejlepší světové výkony letošního roku. Avizovaný silný déšť nepřišel, nicméně chladné počasí a mírný déšť atletům výkony komplikoval.

Oštěp byl ve znamení českých barev. Nejdříve soutěž žen svým třetím nejlepším hodem kariéry vyhrála Nikola Ogrodníková. Následně Jakub Vadlejch zapíchl svůj oštěp do vzdálenosti 88,36 metrů což mu stačilo i na olympijského vítěze Thomase Röhlera, který letos už dvakrát přehodil 90 metrů.

V mužské kouli se blýskl Tomáš Staněk, který hodem 21,46 metru obsadil třetí místo. První místo bral Walsh z Nového Zélandu. Hranici rekordu mítinku překonali hned dva koulaři. Druhý, Polák Michal Haratyk, ale nemusel smutnit, protože i když mu Walsh rekord mítinku uzmul, zůstal mu alespoň národní rekord.

Strhující souboj svedli výškaři. V jeden moment měl Mutaz Essa Barshim k dispozici pouze jeden pokus na výšku 236 centimetrů. Jeho hlavní rival, Rus Danil Lysenko tuto výšku ale překonal a tak si Barshim svůj pokus nechal na 238 centimetrů. Lysenko 238 nedokázal zdolat a Barshim ji zdolal ladným skokem s velkou rezervou.

Další rekord mítinku a také nejdelší skok za posledních devět let předvedl mladý Kubánec. Už prvním skokem rekord překonal. I dál se ale dokázal zlepšovat a nakonec mu bylo naměřeno 866 centimetrů.

X