Ostatní
28.května 2018

Sestřih: Třetí díl diamantové ligy a čtvrté místo Vadlejcha

Sestřih: Třetí díl diamantové ligy a čtvrté místo Vadlejcha obrázek

V pátečním předprogramu se představili oštěpaři, tyčkaři a běžci na čtyři různé distance. Německá parta házející oštěpem opět dominovala. S výkonem 86,45 byl až třetí Hofmann. Druhý Vetter už útočil na devadesáti metrovou hranici, ale oštěp se zapíchl ve vzdálenosti 89,34. A nakonec ani první, Röhler, nepřehodil 90 metrů. Vyhrál s výkonem 89,88. Na čtvrté místo se pátým hodem dostal Jakub Vadlejch. Nakonec napsal slušných 85,40. Petru Frydrychovi se naopak vůbec nedařilo a skončil na osmém místě s výkonem jen 69,67.

Mezi tyčkaři bojoval i Lavillenie, ale nakonec zvládl jen 556 a bral páté místo. Vyhrál domácí Sam Kendricks s výkonem 581 cm. Hned na druhém místě byl ještě juniorský závodník ze Švédska Duplantis.

Zuzana Hejová se poprvé představila fanouškům na své hlavní trati 400 metrů překážek. Většinu závodu spíše zaostávala a i přes velkou snahu v závěru se posunula jen na šestou pozici. O místo jí ale ani až tak nešlo, protože výkonem 55,36 s přehledem splnila limit pro mistrovství Evropy v Berlíně a je s výsledkem spokojená a to i vzhledem k náročnému časovému posunu a větru na první dvoustovce.

Na osmiset metrové trati opět své soupeřky válcovala Caster Semenyaová. Zajímavou podívanou nabídla mužská koule, kde vítězný hod 22,53 znamená zápis do top 20 výkonů historie.

Další mítink se bude konat už 31.5.2018 v Římě.

X