NHL
24.května 2018

SESTŘIH NHL: 7. zápas Tampa Bay Lightning - Washington Capitals

SESTŘIH NHL: 7. zápas Tampa Bay Lightning - Washington Capitals obrázek

Nahecovaný Ovečkin, 2 góly Burakovského, druhé čisté konto v řadě pro brankáře Washingtonu Holtbyho. To vše rozhodlo o tom, že druhým finalistou Play-off NHL se stali hokejisté Washingtonu, kteří dokonali obrat z 2-3 na 4-3 po dnešním vítězství 4:0 na ledě Tampy Bay Lightning.

Započala 2. minuta první třetiny a už se měnilo skóre zápasu. Ze svého oblíbeného místa se prosadíl Alexander Ovečkin, který golfákem propálil Vasilevského. Ve 4. minutě měl blízko ke gólu Vrána, který ale jen orazítkoval tyč Tampy. Šanci na druhé straně měl po nahrávce zpoza brány Killorn, Holtby však jeho pokus s ledovým klidem zlikvidoval. Ovečkin měl další šanci, ale nepodařilo se mu zasunout puk mezi betony padajícího brankáře Vasilevského.

Ve druhé třetině vystrašil fanoušky Washingtonu Eller, který tečoval bruslí ránu Hedmana. Naštěstí pro Washington jen do tyče Holtbyho brány. Hedman se ocitnul i v další šanci Tampy, tentokrát hráči Lightning jeli 3 na 2, Hedman objel brankáře a zpoza brány se snažil prostrčit za první tyč. Jemu ani Gourdemu se nepodařilo dostat puk za čáru, i když ležel uprostřed brankoviště a Holtby byl mimo bránu. Pak přišel první zásah Burakovského, který využil chyby obránce Tampy, obral ho o kotouč a prostřelil Vasilevského pod rukou. Další gól dal stejný hráč po přesné přihrávce Carlsona na útočnou modrou, kde už byl rozjetý právě Burakovsky, který si zase mohl sám proti brankáři vybrat, kam bude zakončovat. Tentokrát zvolil střelu mezi betony, kterou navýšil vedení Washingtonu už na 3:0.

Ve třetí třetině byl i nadále při útočné chuti Washington, který měl pár závarů před Vasilevskim, ten však už žádný puk za svá záda nepustil. Washington totiž dokončil zkázu Tampy Bay do prázdné brány. Při závěrečné power-play se tak zapsal mezi skórující hráče i Backstrom a zápas skončil 4:0.

Finálová série začíná 28. května ve Vegas, kde Washington ve finále přivítá letošní nováček Vegas Golden Knights.