Hokej
23.května 2018

"Tak na to zapomeň a mazej vodsuď!" na MS v hokeji 2018

"Celé video naleznete pod článkem"

I tak by se dali nazvat skvělé a nejrůzněji provedené zákroky gólmanů napříč všemi týmy, které se představili na letošním MS v Dánsku. Uznejte sami:

Rakouský gólman David Madlener v utkání proti týmu Švédska lapačkou zastavil švédskou střelu, i když už byl v podstatě překonán. Naopak švédský gólman Magnus Hellberg vychytal jasnou tutovku Slovákům, když se v sedě roztáhl přes celé brankoviště. V utkání stříbrných Švýcarů s Rakušany, zachránil skvělým zákrokem holí kontaktní skóre rakouský gólman Bernhard Starkbaum.

Slovenský gólman zastavil střelu Dadonova. Švéd Nilsson byl v prodloužení finále skvěle připravený proti švýcarskému střelci Patriku Fialovi. Svým rychlým přemístěním zabránil gólu český gólman Rittich, který vychytal střelu Zaitseva - to bylo v zápase, kde Rusko poprvé na turnaji nevyhrálo a zářili Davidové - Pastrňák s Krejčím.

Proti Červenkovo střele, kdy šel sám na brankáře, sáhl výborně francouzský brankář Ylönen a neméně úspěšný byl dánský gólman v samostatných nájezdech proti Německu, které vychytal.

Mohli bychom jmenovat další a další skvělé zákroky brankáŕů na letošním MS, ale ty si prohlédněte ve videu. Stejně jako nejdůležitější vychytaný nájezd, a to ten poslední ve finálových samostatných nájezdech, který za stavu 2:1 pro Švédsko vychytal Nilsson a Švédsko se stalo Mistry světa 2018.

Video nejlepších zákroků MS 2018:

X