Česká reprezentace
22.května 2018

Český tým bude hrát na MS v Bratislavě, ve skupině B

Český tým bude hrát na MS v Bratislavě, ve skupině B obrázek

Je to pár dní, co skončil turnaj MS 2018 v Dánsku, a my už víme, s kým a kde bude hrát český tým příští rok. Česká reprezentace se v základní skupině B MS 2019 potká s Ruskem, Švýcarskem, Norskem, Lotyšskem, Rakouskem, nováčkem Itálií a obhájci titulu Švédskem. Celá základní skupina B odehraje svá utkání blíže k českým hranicím v Bratislavě. Naopak v Košické aréně střetnou své síly domácí Slováci s Kanadou, Spojenými státy americkými, Finskem, Německem, Dánskem, Francií a druhým nováčkem Velkou Británií.

V nasazení týmu, které vytvořil po skončení MS 2018 žebříček Mezinárodní hokejové federace došlo k malé změně, protože dámácí tým Slovenska využil možnost vybrat si místo svých zápasů a došlo k výměně Slovenska za Norsko.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2019 se bude hrát od 10. do 26. května. Slovensko hostí tento turnaj podruhé v historii samostatného státu. Předchozí turnaj se také v Bratislavě a Košicích konal v roce 2011, kde zvítězilo Finsko, na druhém místě skočil tým Švédska a bronzové medaile putovali domů s českým národním týmem.

X