NHL
22.května 2018

SESTŘIH NHL: 6. zápas Washington Capitals - Tampa Bay Lightning

SESTŘIH NHL: 6. zápas Washington Capitals - Tampa Bay Lightning obrázek

Až 7. zápas rozhodne o druhém finalistovi Stanley Cupu. Hokejisté Washingtonu totiž v 6. zápase série s Tampou Bay vyrovnali stav na 3-3 a odvrátili mečbol Tampy. Výraznou měrou se na výhře Capitals podílel T.J. Oshie, který dvakrát skóroval.

V 9. minutě první třetiny zahrozil Ovečkin, který páli z mezikruží. Jeho střelu Vasilevski vyrazil. O chvíli později pálil z dálky Orlov, Vasilevski zasáhnul lapačkou. Další šance měli Ovečkin a Vrána. V poslední minutě první třetiny se Vasilevski vyznamenal, když zneškodnil opakované pokusy Kucherova. Do šaten se tak po první třetině šlo za bezbrankového stavu.

Uběhlo 5 minut ze druhé třetiny a do šance se dostal Burakovsky, brankáře Vasilevského ale nepřekonal. O několik chvil později přišla první vážnější šance Tampy, když se dostali do situace 2 na 1 Cirelli a Miller. Cirelli však kličkou nedokázal překont Holtbyho v bráně Washingtonu. Na druhé straně Vasilevského zachránila tyč po střele Carlsona od modré. V čase 15:12 přišla chvíle T.J. Oshieho, který dostal přihrávku mezi kruhy a střelou z první, která zamířila přesně k tyči využil přesilovku Washingtonu. V poslední minutě třetiny Washington opět tlačil, skvělý Vasilevski ovšem i se štěstím a za přispění obránců všechny pokusy zneškodnil.

Po odehrání 10 minut ze třetí třetiny přišel další gól Washingtonu, který dal ze druhé vlny najíždějící Smith-Pelly, kterého nádhernou zadovkou zpoza branky našel Stephenson. Útočník Washingtonu z mezikruží prostřelil Vasilevského a zvýšil tak vedení svého týmu na 2:0. Další šanci Washingtonu měl Wilson, který před bránou tečoval puk plachtící vzduchem. Trefil ale pouze brankáře Vasilevského do masky. V další šanci Washingtonu se ocitnul Vrána, Vasilevski opět kryl. V poslední minutě pojistil výhru Washingtonu T.J. Oshie svým druhým gólem v zápase. Tentokrát neměl se skórováním větší problém, protože mu stačilo trefit prázdnou bránu.

Washington tak vyhrál poměrně hladce 3:0 a odvrátil tak hrozbu vyřazení. O finalistovi se rozhodne v posledním zápase série, který se odehraje ve čtvrtek v 02:00 SEČ.