NHL
21.května 2018

SESTŘIH NHL: 5. zápas Winnipeg Jets - Vegas Golden Knights

SESTŘIH NHL: 5. zápas Winnipeg Jets - Vegas Golden Knights obrázek

Hokejisté Vegas Golden Knights postoupili do finále Stanley Cupu po výhře 2:1 v pátém zápase série. Podíl na vítězství měl i Tomáš Nosek, který asistoval u druhé trefy Vegas.

V páté minutě první třetiny otevřeli skóre hráči Vegas, kteří využili chybu v rozehrávce obránců Winnipegu Tuch s Carpenterem, kdy první jmenovaný prostřelil Hellebuycka. 3 minuty před první sirénou propálil po buly v útočném pásmu brankáře Vegas Fleuryho Morrissey. Střelou z první trefil nad rameno golmana Golden Knights.

Ve druhé třetině nejprve Fleury zneškodnil další ránu letící nad jeho rameno. Na druhé straně Hellebuyck zachraňoval situaci po závaru před jeho brankou, kdy už se puk kutálel po brankové čáře. Za ní ale nepřešel, a tak se skóre neměnilo. Ve 13. minutě druhé třetiny strhnul vedení na stranu Vegas Reaves, který tečoval střelu od modré za bezmocného brankáře Hellebuycka.

Ve třetí třetině Winnipeg musel otevřít hru a vrhnout se více do útoku. Brankář Fleury ale za sebe už žádný pokus hráčů Winnipegu. Na druhé straně Vegas využívalo úniků do otevřené obrany. Ani oni však už žádný gól nepřidali. Zápas tak skončil výhrou Vegas Golden Knights 2:1.

Vegas tak vyhrálo sérii 4-1 a postoupilo do finále NHL a o Stanley Cup si zahrají s úspěšnějším mužstvem ze dvojice Washington - Tampa.