Hokej
20.května 2018

Švédové obhájili titul Mistrů světa v ledním hokeji

Švédové obhájili titul Mistrů světa v ledním hokeji obrázek

Švédsko porazilo ve finále MS 2018 Švýcarsko na nájezdy a získalo podruhé v řadě titul Mistrů světa v ledním hokeji. Vítěznou trefou byl gól útočníka Filipa Forsberga. Švédský výběr získal titul po jedenácté.

Utkání začalo velmi svižně a během prvních dvou minut si oba celky vytvořily gólové šance. Švýcaři začali utkání velmi dobře a z počátku se mohlo zdát, že svoji ambiciózní hrou Švédy přehrávali.

Odměnou jim byl gól v 17. minutě, který dával Niederreiter. Vedení Švýcarska však trvalo pouhých 74 vteřin, kdy vyrovnal Nyguist. Ten však v úvodu druhé třetiny fauloval a Švýcarsko se po gólu Meiera vrátilo do vedení.

Favorit utkání po druhém inkasovaném gólu přepnul na dvojku a zvýšil nápor na hráče helvétského kříže, kteří ze všech sil bránili těsné vedení. Takový nátlak však nemohli vydržet dlouho a za Švédsko v 35. minutě utkání skóroval pod horní tyčku Zibanejad a vyrovnal na 2:2.

Ve třetí třetině se hrálo spíše v obranném pásmu Švýcarů, kteří se statečně bránili, a to i v přesilové hře, kde mohli Švédi udeřit. Tak se ale nestalo a třetí třetina skončila bez branek a zápas šel do prodloužení.

V prodloužení měli Švédští hráči navrh, ale všechny jejich šance zhatil Švýcarský gólman. Stejně to dopadalo i na opačné straně, kde šance Švýcarů likvidoval Nilsson. Největší možnost rozhodnout měl tři sekundy před koncem prodloužení Larsson, který ale trefil tyčku.

Rozhodnout o vítězi turnaje museli až samostatné nájezdy, kde zabodoval již zmiňovaný Forsberg a rozhodl, že titul Mistrů světa putuje již podruhé v řadě do Švédska.

Podívejte se na video samostatných nájezdů Švédsko vs. Švýcarsko:

Na webu sportsprenosy.cz najdete aktuální články za světa sportu a online přenosy sportovních událostí. Fotbal, hokej, tenis, basketbal a spoustu dalších. Každý den pro Vás máme sport živě, online a zdarma.

Videa a streamy (živé přenosy) nabízené ke zhlédnutí na stránce www.sportprenosy.cz nejsou pod správou tohoto webu. Na videa je odkazováno prostřednictvím serveru třetích stran, podobně, jako jsou sdílena videa ze serveru YouTube. Videa a streamy jsou volně dostupné na zahraničních webech, a to zdarma.

Fotbal live – fotbal živě

S námi můžete sledovat fotbal živě ze všech koutů světa z pohodlí Vašeho domova. V kategorii můj fotbal můžete zvolit fotbal live nebo fotbal online a sledovat živé přenosy zdarma, které nabízí moderované živé sportovní přenosy z celého světa. Na našich stránkách se vysílá nejvyšší česká fotbalová Fortuna liga, Fortuna národní liga, ale například i Premier league, Bundesliga a Liga mistrů UEFA živě! V kategorii fotbalové výsledky naleznete aktuální tabulky, výsledky jednotlivých utkání a navíc záložku: výsledky fotbal. Fotbal je v České republice jeden z nejoblíbenějších sportů a proto Vám nabízíme všechny důležité novinky, informace, aktuální výsledky a hlavně již zmíněné živé přenosy zdarma!

Hokej online – hokej živě

Na webu sportprenosy.cz naleznete živé přenosy zdarma – mimo jiné i hokej živě zdarma! Nezáleží, zda Vás zajímá Tipsport extraliga živě, NHL live nebo hledáte výsledky NHL online, KHL live, případně výsledky MS v hokeji 2018, všechno to naleznete na webu sportprenosy.cz. Český a zahraniční hokej nemusíte sledovat jen na ČT sport živě, ale vybrat si můžete hned z několika možností na našem webu a sledovat hokej živě na internetu. Speciální kapitolou je pak Tipsport extraliga ledního hokeje, kde je Vám k dispozici také extraliga tabulka, ve které naleznete všechny aktuální hokejové výsledky nejvyšší české hokejové soutěže.

Živé přenosy – sport živě

Přinášíme Vám živé přenosy zdarma. Pro sledování tv přenosů se nemusíte registrovat ani přihlašovat. Každý live sport stream, který je zveřejněn na webu sportprenosy.cz je zdarma. Sport živě tak můžete sledovat z pohodlí svého domova na počítači nebo v telefonu. Sportovní přenosy živě naleznete v záložce živé přenosy. Sledovat můžete mimo jiné i formule 1 živě nebo se i zpětně, podívat na formule 1 přenosy. Samozřejmě své místo u nás má hokej živě, fotbal živě a tenis živě! Hned vedle naleznete také sportovní výsledky z nejrůznějších sportovní odvětví. Veškerý sport živě na internetu můžete sledovat zdarma i na telefonu prostřednictvím našeho webu www.sportprenosy.cz.