NHL
19.května 2018

SESTŘIH NHL: 4. zápas Vegas Golden Knights - Winnipeg Jets

SESTŘIH NHL: 4. zápas Vegas Golden Knights - Winnipeg Jets obrázek

Tomáš Nosek se svým prvním gólem podílel na výhře Vegas nad Winnipegem 3:2 a získání "mečbolu" pro Vegas. Již příští zápas mohou ukončit sérii s Winnipegem a postoupit do finále Stanley Cupu.

První šance Vegas přišla v přesilovce, kdy z bodu pro vhazování pálil Karlsson, Hellebuyck však jeho ránu zlikvidoval. Ihned po vhazování ale už Vegas početní výhodu využilo. Prakticky stejná situace, kdy po nahrávce přes osu pásma pálil ze stejného místa opět Karlsson. Tentokrát ale měla jeho střela parametry střely gólové, a tak Vegas využilo přesilovku a ve 3 minutě zápasu vedlo 1:0.

Ve druhé třetině využil přesilovku Winnipegu Laine a po střele z první vyrovnával skóre zápasu. V polovině zápasu si vzal tým Vegas vedení v zápase zpátky, když střelu Bellemarea Hellebuyck vyrazil pouze před sebe. Bellemare vyražený puk dojel, objel bránu a přihrával před golmana, kde i puk našel Tomáš Nosek a skóroval. Byl to jeho první gól ve vyřazovacích bojích NHL. Hráči Winnipegu ještě předvedli několik závarů před Fleurym, ten ale do konce 2. třetiny neinkasoval a tak byl stav po dvou třetinách 2:1.

Na začátku 3. třetiny Fleury předvedl dva výborné zákroky betonem proti střele od modré a následné dorážce. V 6. minutě třetí třetiny přišla rána Myerse z kruhu, která nepozorovaně proletěla mezi betony až do brány a zasekla se za brankovou kamerou. Gól musel potvrdit videorozhodčí, ale z opakovaných záběrů bylo jasné, že Fleaury byl na ledě pozdě a střela mu proletěla mezi betony. Ve 13. minutě udělal Byfuglien to nejhorší, co mohl, když střelou od modré trefil prvního bránicího hráče. Ještě horší pro něj bylo, že to byl Smith, který "nakopnul" své motory a z vrcholku kruhu vystřelil zápěstím přesně do horního růžku Hellebuyckovi branky. Ve zbytku zápasu si Vegas pohlídalo svojé hubené vedení a zápas dovedli do vítězného konce 3:2.

Vegas Golden Knights se tak ujímají vedení v sérii 3-1.