NHL
20.května 2018

SESTŘIH NHL: 5. zápas Tampa Bay Lightning - Washington Capitals

SESTŘIH NHL: 5. zápas Tampa Bay Lightning - Washington Capitals obrázek

Tampa Bay vyhrála 5. zápas semifinále play-off NHL a je tak jen jednu výhru od postupu do finálové série o Stanley Cup. K vítězství 3:2 pomohl gólem i český útočník ve službách Tampy Ondřej Palát.

Tampa se ujala vedení prakticky ihned po úvodním buly. Po ztrátě Washingtonu ve střední třetině zaútočilo duo Callahan Paquette, kde druhý jmenovaný už po 19 vteřinách hry rozjásal domácí diváky, když překonal brankáře Holtbyho. V 10. minutě přišla chvíle Ondřeje Paláta, který sice pálil poměrně z povzdálí, svojí střelu ale schoval za obránce a brankář Washingtonu kapituloval podruhé. Ve zbytku první třetiny už ale Holtby zamknul svojí bránu a i přes další šance Tampy zůstalo skóre po první třetině 2:0.

Úvod prostřední třetiny ale zase patřil z pohledu Tampy k těm vydařenějším. Stralman ve střední třetině přebral puk, objel obránce a natlačil se před bránu. Holtby vyrazil puk jen nad sebe, kde ho z vzduchu usměrnil do branky Callahan. V 5. minutě už ale vymazali 0 na svém kontě i hráči Washingtonu, když od modré pálil Niskanen, jehož střelu před brankářem tečoval Kuznetsov. Zbytek druhé třetiny měli větší šance hráči Washingtonu, Vasilevski ale všechny pokusy zlikvidoval, některé i za pomoci brankové konstrukce.

Převaha Washingtonu trvala i ve třetí třetině. Podruhé zvonila horní tyč za barankářem Tampy. Toho překonal až v 19. minutě, kdy už při hře bez brankáře přesně pálil z první Ovečkin. Washingtonu už se ale nepodařilo přidat další gól a tak bylo konečné skóre příznivější pro Tampu 3:2.

Tampa Bay Lightning tak dokázala otočit průběh série. 3 výhry v řadě znamenají, že už v dalším zápase mohou tuto sérii hráči Lightning ukončit.