19.května 2018

SESTŘIH: Švédsko porazilo USA 6:0 a postupuje do finále MS 2018

SESTŘIH: Švédsko porazilo USA 6:0 a postupuje do finále MS 2018 obrázek

V prvním semifinálovém duelu nastoupili dnes hráči Švédska proti týmu USA. Švédští hráči přehráli tým Spojených států amerických a jsou prvním finalistou tohoto šampionátu.

Američané sice v první třetině Švédy tlačili, ale nedokázali se prosadit. Naopak v 15. minutě se prosadil Arvidsson po asistenci de la Roseho a Forsberga.

V druhé třetině naopak určovali tempo zápasu Švédové, kteří přehrávali Ameriku a vysloužili si svou odměnu. Ve vlastním oslabení se trefil Paajarvi po skvělé přihrávce Backlunda a Švédsko vedlo už o dvě branky.

Ve 31. minutě přišla velká sprcha pro zámořský tým, protože nejprve na 3:0 zvyšoval Hörnqvist (Backlund, Klingberg) a 11 vteřin poté na 4:0 Janmark po přihrávce Rakella. Američané se snažili vytvářet si další šance, ale Švédsko jakoby hrálo ve více hráčích, protože každá americká akce skončila na jejich hokejkách, a to i v případě, kdy se americké ofenzívě povedlo pŕekonat gólmana, ale opět švédský obránce kotouč zastavil za zády Nilssona.

V poslední části utkání američané přitvrdili tempo, ale opět nedokázali švédského gólmana překonat. Dokonce odvolali už 8 minut před koncem brankáře, čehož využil Arvidsson a Švédsko vedlo už 5:0. Druhý gól ve třetí třetině přidal Kempe a dovršil skóre tohoto semifinálového utkání na konečných 6:0.

Amerika tak bude zítra bojovat o bronzové medaile a Švédové postupují do finále a mají nakročeno za obhajobou titulu Mistrů světa.