Hokej
19.května 2018

Přinese letošní finále MS 2018 v hokeji stejné utkání jako minulý rok?

Přinese letošní finále MS 2018 v hokeji stejné utkání jako minulý rok? obrázek

Tento víkend finišuje Mistrovství světa v ledním hokeji, které se letos od 4.5.2018 koná v Dánsku. Zbývají už jen dva zápasové dny, ve kterých se utkají čtyři nejlepší: Švédsko, Švýcarsko, USA a Kanada.

Už dne v 15:15 má Švédský výběr možnost postoupit do finále a obhájit titul mistrů světa, ale v cestě jim stojí ambiciózní mužstvo Spojených států amerických, které sem do Dánska nepřijelo za zábavou, jak médiím řekl nejúspěšnější střelec tohoto mistrovství Patrik Kane. Připomínáme, že tým USA postoupil do čtvrtfinále po výhře nad českou reprezentací a také, že poslední titul mistrů světa získali Američané v roce 1960.

V druhém semifinálovém duelu od 19:15 se potkají hráči Kanady a Švýcarska. Švýcarsko má možnost bojovat o medailové pozice počtvrté po 26 letech. Posledním medailovým úspěchem pro Švýcary bylo stříbro z roku 2013.

Zatímco kanadští hokejisté by rádi dosáhli na dorovnání 27 titulů, které aktuálně drží Rusko. Zároveň by se rádi vrátili na trůn po loňské porážce od Švédů, kteří sebrali Kanadě možnost získat zlatý hattrick.

Právě, pokud by Kanada postoupila do finále přes Švýcarsko a Švédský výběr zdolal USA, opakovalo by se loňské finále a Kanada by měla obrovskou příležitost oplatit Švédsku loňskou porážku ve zcela totožném utkání, ve kterém loni prohrála.

Sestřih loňského finále Canada : Švédsko:

X