NHL
18.května 2018

SESTŘIH NHL: 4. zápas Washington Capitals - Tampa Bay Lightning

SESTŘIH NHL: 4. zápas Washington Capitals - Tampa Bay Lightning obrázek

Český útočník Tampy Ondřej Palát asistoval u vítězného gólu a pomohl svému týmu vyrovnat stav série po vítězství 4:2 na ledě Washingtonu.

V páté minutě první třetiny otevřel skóre Orlov, kterému přihrával T.J. Oshie, který nepřekonal brankáře Vasilevského v bráně Tampy. Orlov však ránou z první trefil přesně na rameno brankáře Tampy. Vedení Washingtonu ale netrvalo dlouho, protože po minutě od gólové radosti hráčů Caps, se radovali i hosté. Tentokrát jim ale domácí špatnou rozehrávkou ve vlastní třetině dost pomohli. Následovali dvě rychlé a přesné přihrávky z první a Point nerušeně zakončoval za záda bezmocného brankáře Holtbyho. Další gól přidala Tampa z přesilové hry, kdy si na kruh sjel Stamkos a nikým nehlídán otočil skóre zápasu na 1:2 pro hostující tým. Ke konci třetiny si ještě vytvořil tlak Washington, T.J. Oshie ovšem z mezikruží trefil jen vyrážečku Vasilevského a Ovečkin odražený puk nedokázal dorazit.

Ve druhé třetině zaúřadovala první formace Washingtonu, kdy po rychlém přenesení hry ujel obráncům Tampy Kuznetsov a zakončil mezi betony gólmana. Asistenci si připsal Alexander Ovečkin který backhandovou žabičkou poslal puk přesně Kuznetsovovi na hokejku. V 5. minutě se dostal do úniku Stephenson a snažil se zakončovat pod lapačku Vasilevského - ten si prostor mezi betonem a rukavicí pohlídal. O dalších 5 minut později se zjevil před brankářem Tampy Ovečkin, který dostal přihrávku zpoza branky. Byl ale příliš blízko brankáři, musel zvedat střelu hodně nahoru a minul možná i s přispěním Vasilevského. Stephenson měl další šanci když se k němu dostal puk před branku - gólman Tampy ale opět podržel svůj tým. Hned po této šanci měli možnost udeřit hosté z Tampy, Johnson se ocitnul tváří v tvář Holtbymu, ten tento souboj vyhrál a nedovolil změnu skóre. Po druhé třetině tak platil stav 2:2.

První velkou šanci poslední třetiny měli hráči Washingtonu, Vasilevski ale skvělým postřehem odrazil plachtící kotouč, který by zřejmě doplachtil až do brány. Skóre se pohnulo až ve 12. minutě, kdy Palát zadovkou zpoza brány našel Killorna, který šikovně zasunul puk mezi Holtbyho betony. Jak se chýlil konec základní hrací doby, Washington musel čím dál více tlačit do branky Tampy. Brankář Vasilevski společně s obranou hrou ale všechny šance Washingtonu zlikvidoval. Naopak na druhé straně pojišťoval do prázdné brány Cirelli.

Tampa tak vyhrála 4. zápas 4:2 a vyrovnala tak stav série na 2-2.