Česká reprezentace
17.května 2018

Český tým vstoupil do první třetiny aktivně, ale hlavní slovo měl soupeř. První velkou šanci měl Atkinson, který trefil horní tyč, ale pak se v 9. minutě nemýlil Kane a otevřel scóre utkání.

Chvíli po úvodní brance přišla další akce, kterou zakončil Atkinson stahovačkou přímo před golmanem a bylo to 2:0 pro USA.

Češi hráli v první třetině zbytečně s velkým respektem, ale v druhé třetině vše napravili. Nahrávku spoluhráčů nejprve zpracoval Faksa a přihrál na druhou stranu Michalu Řepíkovi, který okamžitě pálil a snížil na 1:2. Američané po tomto gólu přitvrdili, ale ani Bonino, Kane, Coleman a ani Lee při svém brejku Francouze nepřekonali.

Po těchto neúspěšných pokusech musel jasně přijít trest a tak se taky stalo, když v přesilovce nastřelil Pastrňák skvěle připravenou hokejku Martina Nečase a ten mě namířeno správně.

Utkání se tak vrátilo na začátek za stavu 2:2, ale obrat se bohužel nekonal. Rozhodujíci gól dal, bohužel pro české hokejisty, opět Kane, před kterým upadl bránící Hronek.

V závěru utkání zkusili Češi hru bez brankáře, kdy hráči USA hned třikrát zahrozili, ale k úspěšnému zakončení do prázdné brány se nedostali i díky skvělým obranným zákrokům Pastrňáka s Krejčím. Vyrovnávací branku měl na hokejce Kubalík, ale americký brankář byl připraven.

Američané však nátlak ustáli a zvítězili nad českým národním týmem 3:2. Po této výhře postupují do semifinále, kde se utkají s vítězem duelu Švédsko : Lotyšsko. Pro český tým bohužel prohra ve čtvrtfinále znamená konec na tomto turnaji a čekání na medailový úspěch národního týmu pokračuje. Naposledy získala Česká republika bronzové medaile v roce 2012.

Již před vypadnutím bylo jasné, že u národního týmu končí trenér Jandač a po zápase v rozhovoru oznámil svůj konec v reprezentaci i Tomáš Plekanec.

Sestřih utkání USA : ČESKO, 3:2: