NHL
17.května 2018

SESTŘIH NHL: 3. zápas Vegas Golden Knights - Winnipeg Jets

SESTŘIH NHL: 3. zápas Vegas Golden Knights - Winnipeg Jets obrázek

Stejně jako v minulém utkání, i nyní Jonathan Audy-Marchessault výrazně pomohl k další výhře Golden Knights a Vegas tak otočilo stav série ve svůj prospěch. Za domácí nastoupil ve čtvrté formaci i Tomáš Nosek.

Vegas mělo opět rychlý nástup do zápasu, kdy se už po 35 sekundách hry mohl radovat právě Marchessault, který přespurtoval obránce a překonal brankáře ve službách Jets Helleybuycka.

Další šance Vegas přišla na začátku druhé třetiny, kdy opět ujel obraně Winnipegu útočník Smith, tentokrát však proti Helleybuyckovi neuspěl. O vyrovnání stavu se postaral Scheifele, který tečoval nahození Wheelera zpoza brankové čáry a Fleurymu propadl kotouč na první tyči do brány. Tady měl Mark Scheifele velkou dávku štěstí, protože z opakovaného záběru je patrné, že puk po jeho teči hokejkou zasáhl ještě jeho chrániče a až poté doputoval do brány.  Vyrovnaný stav však moc dlouho netrval, protože o 12 vteřin později po nepovedené rozehrávce brankáře Helleybuycka skóroval Neal, který po přihrávce od Haula neměl moc práce s tím, dopravit kotouč do prázdné brány. Další gól přidal Tuch, který dostal zpoza branky přihrávku mezi kruhy, odkud propálil brankáře Winnipegu. Ve 14 minutě 2 třetiny se do úniku a následného blafáku se dostal Little, v posledním okamžiku mu ale puk poodjel od hokejky a ani z následujícího závaru se hráčům Winnipegu nepodařilo skórovat. O minutu později se puk po teči dostal v útočné třetině k Patriku Lainemu, který ještě povyjetím na vrcholek kruhu vylepšil svojí pozici a pálil. Bohužel pro Winnipeg, naštěstí pro Vegas, orazítkoval pouze tyč Fleuryho branky, který pak konstrukci za svými zady pochválil. V poslední minutě druhé třetiny v situaci 3 na 3 kombinací dostali útočníci Vegas až k brankáři Helleybuyckovi. Ten však, i přes množství dorážek z blízkosti, nedovolil změnu stavu a tak druhá třetina skončila stavem 3:1 pro Vegas.

Třetí třetinu začali lépe hosté z Winnipegu, když už po 18 sekundách hry dával svůj druhý gól Scheifele, kterému zpoza branky přihrával Connor a jemu zbývalo trefit poloodkrytou část branky Vegas. Po výborném vypíchnutí puku na modré se dostal do úniku Myers, na Fleuryho však nevyzrál. V 10. minutě poslední třetiny vytáhnul vynikající zákroky Fleury, který zlikvidoval Scheifeleho střelu z první i následnou dorážku a překazil mu tak radost z hattricku. Poslední gól zápasu přidal do prázdné brány Marchessault a připsal si svůj druhý gól večera a stanovil konečné skóre zápasu na 4:1.

Vegas Golden Knights tak otáčejí vývoj série ve svůj prospěch 2-1.