MS v hokeji 2023
25.května 2023

MS v hokeji 2023: Česko - USA. Čtvrtfinále proti neporaženým

MS v hokeji 2023: Česko - USA. Čtvrtfinále proti neporaženým obrázek

Česko v posledním skupinovém zápase statečně vzdorovalo Kanadě. Po druhé třetině byl stav vyrovnaný 1:1. Ve třetí třetině ale Kanada strhla vítězství na svou stranu a po gólu do prázdné české branky v poslední minutě nakonec vyhrála 3:1. Zápas byl dlouho vyrovnaný hlavně díky skvělému výkonu brankáře Vejmelky, který čelil 43 kanadským střelám a inkasoval pouze dva góly (třetí kanadský gól byl do prázdné branky). Na sestřih zápasu se můžete podívat níže.

Ve večerním zápase o postup Lotyšska, které hrálo se Švýcarskem, se před zápasem zdálo nad slunce jasnější vítězství Švýcarska. Plná hala v Rize ale hnala domácí, až je nakonec dohnala do prodloužení, kde v přesilové hře rozhodl Balcers a odstartoval tak velkou Lotyšskou radost. Po tomto zápase bylo jasné, že Lotyšsko odsune Česko v tabulce na 4 místo a tím pádem mu přiřklo vítěze skupiny A. Z lotyšské výhry naopak nemělo radost Slovensko, pro které to znamenalo konec šampionátu po konečném pátém místě v tabulce.

Dnes je na programu kompletní čtvrtfinále, což je vždy brána k medailím a rozhoduje o úspěchu či neúspěchu týmu.
Čtvrtfinálové zápasy:
Švýcarsko - Německo
USA - Česko
Kanada - Finsko
Švédsko - Lotyšsko

Souboj Česko - USA nás bude zajímat nejvíce. USA jako jediný neporažený tým turnaje vypadá jako nejtěžší možný soupeř (a jak se ukázalo v zápase USA - Švédsko, tak i docela zákeřný soupeř). Vzájemné zápasy jsou vyrovnané (poslední 5 zápasů na MS 2-1-2) ale české reprezentaci může vyhovovat stav, kdy do zápasu jde jako favorit USA. Jak dobře víme, play-off je docela jiná hra než skupinové zápasy a mnohokrát už se stalo, že neporažený tým skupiny odcestoval ze šampionátu ještě před medailovými zápasy.

Čtvrtfinálový zápas Česko - USA začíná dnes (25.5) v 15:20.