MS v hokeji 2023
23.května 2023

MS v hokeji 2023: Česko - Kanada. Poslední zápas skupiny o druhé místo

MS v hokeji 2023: Česko - Kanada. Poslední zápas skupiny o druhé místo obrázek

Dvojboj těžkých soupeřů české reprezentace ve skupinové fázi uzavře dnes zápas Česko - Kanada.

Český výběr v neděli nestačil na rozjeté Švýcarsko a prohrál 2:4. Česko utkání dobře začalo, když se v 7. minutě prosadil Roman Červenka. Ve 12. minutě ale Lenc fauloval a nabídnutou přesilovku Švýcaři využili. Průběh zápasu byl vyrovnaný a utkání rozhodla 2 třetina, ve které dal dva góly švýcarský veterán Ambühl a Švýcarsko tak otočilo stav utkání. Ve třetí třetině přidal svůj další přesilovkový gól Dominik Kubalík, ale o necelé 3 minuty později si Švýcarsko vzalo zpět dvougólový náskok. Závěrečná hra bez brankáře už změnu nepřinesla a tak po závěrečné siréně svítilo na výsledkové tabuli skóre 2:4 z pohledu Česka.

Kanada včera odehrála zápas s Norskem, ve kterém překvapivě ztratila body a prohrála na nájezdy. Nasazení Kanady proti Norsku vypadalo, jakoby si zámořští hokejisté přišli zatrénovat ve volném tempu. Naopak Norsko bylo dobře připraveno, ani ne tak konkrétně na Kanadu, protože hráli svůj standardní hokej, kterého se drželi po celý zápas, a na Kanadu fungoval. Kanaďané byli z průběhu zápasu zaskočení a posléze i značně nervózní. Nakonec Kanadě zachránil bodový zisk Crouse, který vyrovnal 12 vteřin před koncem 3 třetiny na 2:2. V prodloužení se ale nikdo neprosadil a tak se zápas rozhodl až v nájezdech. A v těch byli lepší Norové a získali tak dva body.

Včerejší zápas Kanada - Norsko ukázal, že s Kanadou je možné hrát a vyhrát. Je však potřeba hrát důsledný, přesný a fyzicky náročný hokej, plný srážek u mantinelů. Čeští trenéři určitě včerejší zápas sledovali a budou chtít kanadský výběr dostat do takového zmaru jako Norové.

Každopádně jedná se o poslední zápas ve skupině, ve které je český nároďák aktuálně na druhém místě o bod právě před Kanadou. Jakákoliv výhra tak posouvá český výběr do čtvrtfinále proti Finsku, což zároveň znamená stěhování z Rigy do Tampere. V případě prohry by pak ve čtvrtfinále čekalo výborně hrající Švédsko nebo USA, které by se muselo přesunout do Rigy.

Zápas Česko - Kanada začíná dnes  (23.5.) v 15:20.