MS v hokeji 2023
21.května 2023

MS v hokeji 2023: Česko - Švýcarsko

MS v hokeji 2023: Česko - Švýcarsko obrázek

Po včerejším vítězství s Norskem 2:0 čeká českou reprezentaci o poznání těžší oříšek. Švýcarsko je dosud neporažené a včera udolalo svým perfektním výkonem i Kanadu 3:2 a Švýcarsko svými výkony na MS prokazuje, že je třeba s ním počítat na jednu z medailí. Kádr mají opravdu nabitý zkušenými a šikovnými hokejisty a první formace je postavena z hráčů NHL.

Duel Česka s Norskem byl konečně zvládnutý od začátku, i když se po všech stránkách jednalo o vyrovnané utkání (v zápase dokonce byli Norové střelecky aktivnější), góly padaly jen do norské branky. První se prosadil v přesilové hře Dominik Kubalík. Před koncem první třetiny ještě zvýšil na 2:0 Jakub Flek. Další góly už v zápase ale nepadli a tak si česká reprezentace připsala další povinnou, ale nikoliv jednoduchou výhru.

Vzájemné zápasy Česka a Švýcarska vyznívají lépe pro Švýcarsko (2-2-3 pouze turnaje MS a OH od 2017), nicméně pravidelně to bývají vyrovnaná utkání. Švýcarsko na tomto šampionátu zatím šlape, takže z pohledu sázkových kurzů jsou oproti českému týmu jasně favorizováni.

Zápas začíná dnes (21.5.) v 19:20.

X