MS v hokeji 2023
20.května 2023

MS v hokeji 2023: Česko - Norsko

MS v hokeji 2023: Česko - Norsko obrázek

Čtvrteční zápas se Slovinskem se pro českou reprezentaci nevyvíjel dobře. Od začátku zápasu to nebylo ono a Slovinci byli ve všem o kousek lepší. To trvalo v podstatě až do konce druhé třetiny, kdy se za stavu 0:2 z pohledu Česka trefil Kubalík a nastartoval tak obrat. Ve třetí třetině z šatny konečně přišel tým, který si jde za vítězstvím a přidal dalších 5 gólů do Slovinské sítě. 4 kanadské body si za asistenci a 3 góly připsal Dominik Kubalík.

Dnes nás na MS v hokeji 2023 čeká zápas Česko - Norsko. Norsko je poslední papírově slabší soupeř, který český národní tým čeká ve skupině. Ve vzájemných zápasech se to hemží výhrami kromě MS 2017, kde český tým vyhrál až gólem v prodloužení.

Dalšího průběhu mistrovství se už nebudou účastnit zranění Lukáš Sedlák a Filip Chytil. Lukáš Sedlík utrpěl zřejmě frakturu po nastřelení do brusle, Filip Chytil má zlomeninu lícní kosti, se kterou taky není schopen nastoupit. Jako náhradníci by měli být dopsání Radan Lenc, který už včera přiletěl do Rigy a Radim Zohorna čeká na výstupní lékařskou prohlídku v klubu.

Zápas Česko - Norsko začíná dnes (20.5.) už v 11:20.