MS v hokeji 2023
14.května 2023

MS v hokeji 2023: Česko - Kazachstán. Povinná výhra?

MS v hokeji 2023: Česko - Kazachstán. Povinná výhra? obrázek

Dnes nás čeká souboj s Kazachstánem - jedním z papírově slabších týmů skupiny. Kazachstán v prvním zápase porazil Norsko na nájezdy, což jsou pro tým ze střední Asie cenné 2 body pro cíl udržení se v elitní skupině MS. Na spodních příčkách tabulky se nachází Slovinsko, které dostalo příděl 0:7 od Švýcarska, a domácí Lotyši, kteří už mají za sebou debakl s 0:6 s Kanadou a prohru 2:3 se Slovenskem.

Zápas s Kazachstánem by měl být jasnou záležitostí v režii českého reprezentačního týmu. Historicky naši hokejisté s Kazachstánem nikdy neprohráli - nejtěsnější výsledek 1:0 se datuje k 5.5.2005, tedy na MS ve Vídni, odkud si český tým přivezl zlato. Jediný gól zápasu tehdy dával Aleš Hemský.

V sestavě pro dnešní zápas bude chybět Filip Chlapík, který má problémy po pátečním zápase se Slovenskem, kde ho nešetrně sestřelil slovenský obránce Koch. Otazník visí i nad startem Jiřího Černocha, který se na konci první třetiny střetl kolenem s Rosandičem a nevypadalo to s ním dobře. Rosandič po přezkoumání videa obdržel trest 5+10, takže zápas pro něj skončil. Černoch se do druhé třetiny vrátil a zápas dohrál.

Dnešní zápas Česko - Kazachstán začíná v 19:20.