Extraliga
8.března 2023

Extraliga Play-off: Předkolo začíná

Extraliga Play-off: Předkolo začíná obrázek

Základní část nejvyšší hokejové ligy je za námi a na dveře už klepe play-off. Jako předkrm je tady předkolo, ve kterém se utkají týmy z 5. - 12. místa tabulky. Hraje se na tři vítězné zápasy a dvojice pro předkolo jsou následující:

Liberec - Plzeň
Liberci těsně utekl postup přímo do čtvrtfinále, takže si ho budou muset ubojovat proti Plzni, která se poslední zápasy herně trápí a táhne s sebou černou sérii, kdy od půlky ledna nezvítězila za 3 body a spíše než úspěchy sbírala porážky.

Třinec - Litvínov
Loňský mistr z Třince letos neválcuje jednoho soupeře za druhým a do předkola jde z páté příčky tabulky. Čeká ho série s Litvínovem, který na závěr základní části zabral a má sérii 6 výher. Poslední 3 vzájemné zápasy došly až do prodloužení a lepší bilanci v nich měl Třinec.

Kometa Brno - Mladá Boleslav
Kometa vyzve v předkole Mladou Boleslav. Oba týmy měli v sezóně horší i lepší chvíle, výše v tabulce nakonec skončila Kometa, ale v její neprospěch hraje vzájemná bilance. Tabulkově desátou Mladou Boleslav totiž v aktuální sezóně neporazili ani jednou.

Olomouc - Karlovy Vary
Střed tabulky - Olomouc naposledy za plný počet bodů vyhrála začátkem února, kdy porazila České Budějovice. Stejného soupeře porazili i hokejisté Energie. Zřejmě to bude vyrovnaná série. Tomu odpovídají i vzájemné zápasy, které ukazují po dvou výhrách pro oba soupeře.

Přímí čtvrtfinalisté
A kdo že to postoupil přímo do čtvrtfinále? Z prvního místa to byly Pardubice, které po zisku prezidentského poháru pro vítěze základní části začaly prohrávat. Ze druhého místa Vítkovice, ze třetího pražská Sparta a poslední přímé postupové místo si v posledním kole vybojoval hradecký Mountfield na úkor Liberce.

Baráž
Na opačné straně tabulky probíhal souboj o vyhnutí se baráži. Ten nakonec dopadl lépe pro budějovický Motor a do baráže tak, stejně jako minulou sezónu, jde Kladno, které teď bude čekat na soupeře z 1. ligy.

X