Česká reprezentace
16.května 2018

MS: Český tým nastoupí ve čtvrtfinále proti Američanům, našemu nejčastějšímu soupeři - jak zápas dopadne?

MS: Český tým nastoupí ve čtvrtfinále proti Američanům, našemu nejčastějšímu soupeři - jak zápas dopadne? obrázek

Češi postoupili ze třetího místa základní skupiny A a ve čtvrtečním čtvrtfinále se utkají s týmem USA, který padl s Finskem vysoko 6:2 a skončil na druhém místě základní skupiny B. Česko bude bojovat o postup do semifinále se svým nejčastějším soupeřem ve vyřazovacích bojích na mezinárodní scéně. Vždyť za posledních dvacet let se tyto dva celky střetly celkem 8 krát. Naposled tomu bylo v únoru na olympiádě v Pchjongčchangu, kde Češi zvítězili 3:2 na nájezdy.

Ačkoli česká vítězství nad Američany často střídaly i smutné prohry a zklamání, velice často po dlouhých utkáních končících v prodlouženích či nájezdech, asistent trenéra Jaroslav Špaček si právě USA jako čtvrtfinálového soupeře přál.

Američané mají pro toto mistrovství připravený dobrý tým, ale soustředěný spíše na ofenzivu - v týmu mají nejlépe placeného hráče NHL - Patrika Kanea a také statisticky nejlepšího obránce turnaje Charilieho McAvoye. Kádr USA doplňují další 4 útočníci z NHL, kteří v letošní sezóně nastříleli více než 20 branek. Jejich obrana ale není tak silná, což ukázal i zápas o prvenství ve skupině proti Finsku. Na to spoléhá i český tým, který má v elitní lajně Pastrňáka s Krejčím, ale tým doplňují i další zkušení hráči a útočníci, kteří umí zaútočit a potrápit své soupeře. Bohužel, i v případě českého týmu, nemáme tak silnou obranu, jak bychom potřebovali.

Právě špatná obrana a zbytečné fauly by mohly být velkým problémem, jelikož tým USA má na tomto turnaji nejlepší využití přesilových her (40%) i největší počet nastřílených branek (39) a také největší počet střel na bránu. Češi ale mají Francouze s Rittichem!

Český tým nebude v zápase favorit, ale určitě má dostatečně silný a nabuzený tým, aby zápas zvládl dotáhnout do vítězného konce. Držíme palce!

Podívejte se na sestřih posledního setkání s týmem USA - čtvrtfinále Pchjongčchang 2018:

Nezapomeňte také, že právě USA porazili Češi ve čtvrtfinále turnaje století: Nagano 1998:

X