MS v hokeji 2022
28.května 2022

Semifinále MS: Finsko - USA a Kanada - Česko

Semifinále MS: Finsko - USA a Kanada - Česko obrázek

Semifinále MS je tady! Dnes se rozhodne, kdo si zítra zahraje o titul a na koho zbude duel o medaili. Mezi nejlepší 4 týmy letošního MS se probojovali domácí Finsko, oba zámořské celky, tedy USA a Kanada, a kvarteto uzavírá Česká reprezentace.

Ve čtvrtfinále proti Německu předvedla první česká přesilovková formace Pastrňák - Krejčí - Červenka - Hertl - Hronek, že efektivita jí nechybí. Využila totiž všechny přesilové hry a zařídila tak v podstatě výhru. Je ale potřeba říci, že i když výsledek 4:1 hovořil jasně, tak ve třetí třetině Německo dost zatápělo před českou brankou a brankář Vejmelka měl v tomto zápase i dost štěstí, protože někdy zvonily tyče, někdy se zachraňoval propadlý puk v brankovišti. Ale i zlepšený týmový výkon nakonec vyústil ve vítězství a postup do boje o medaile.

Soupeřem pro Český tým bude Kanada, která ve třetí třetině čtvrtfinálového zápasu se Švédskem dohnala třígólové manko a po výsledku 3:3 nakonec porazila Švédsko v prodloužení.

Domácí Finsko si ve čtvrtfinálovém zápase poradili celkem v pohodě se Slovenskem a jeho semifinálový soupeř USA ve svém předchozím zápase přejel do té doby suverénní Švýcarsko. Opět se tak ukazuje, že skvělé výkony ve skupině ještě nezaručují dobrý výsledek na mistrovství.

Dnešní semifinálové zápasy:

13:20 Finsko - USA

17:20 Kanada - Česko

X