MS v hokeji 2022
26.května 2022

Čtvrtfinále MS: Zápas, který rozhodne o úspěchu a neúspěchu. Česko - Německo

Čtvrtfinále MS: Zápas, který rozhodne o úspěchu a neúspěchu. Česko - Německo obrázek

Den D je tady. Zápas, který rozhodne na úspěšném a neúspěšném mistrovství. V tomto zápase narazí Česká reprezentace po prohře v posledním skupinovém utkání s Finskem 0:3 na Německo, které se od prvního zápasu na MS zlepšovalo, až zakončilo skupinu prohrou s dosud suverénním Švýcarskem v prodloužení. Poslední ostrý vzájemný zápas Česka s Německem byl na MS 2019 a rovněž ve čtvrtfinále. Tehdy Česko vyhrálo 5:1 a na ledě byl i Hronek, Zohorna a Sklenička. Bilance vzájemných zápasů je jasně na straně Česka, ale Německo určitě nebude jednoduchý soupeř, na tomto mistrovství ukazují svou sílu a vzestupnou tendenci ve světové hokejové špičce.

Stejně jako Německo je rok od roku silnější i Švýcarsko. Základní skupinou prošlo jako nůž máslem a jedinou ztrátu kytičky zaznamenalo až v posledním utkání skupiny, kdy ztratilo bod za výhru až v prodloužení proti Německu. Dnes se Švýcarsko utká s USA. Američané na šampionátu podávají značně nekonzistentní výkony a tak je otázka, jak moc mentálně se nastaví na Švýcary. Zámořský tým zcela nepochybně hokej hrát umí, problém má spíš s přístupem k zápasu.

Domácí Finsko na šampionátu válí a ve skupině získali jen o bod méně než Švýcarsko. To by v minulosti mohlo znít jako výsměch, ale Švýcaři jsou na letošním mistrovství nejlepším týmem základní části a nepochybně si brousí zuby na medaili. Finové ztratili dva body za prohru se Švédskem po nájezdech, ale první místo ve své skupině udrželi. Ve čtvrtfinále je vyzve Slovensko, které postoupilo až po vyhraném posledním zápase skupiny s Dánskem.

Švédsko - Kanada. K tomu snad ani není potřeba žádné velké psaní. Kanada prohrála s Dánskem a se Švýcarskem, Švédsko ztratilo body za jednu prohru v prodloužení s USA a jednu výhru v prodloužení s Finskem. Poslední vzájemný zápas na Olympijských hrách Kanada prohrála 0:2, ale to nebude mít na dnešní zápas žádný vliv. Očekává se zápas, který snese nejpřísnější hokejová měřítka.

Program čtvrtfinále:

15:20 Německo - Česko
15:20 Švédsko - Kanad

19:20 Finsko - Slovensko
19:20 Švýcarsko - USA

X