MS v hokeji 2022
24.května 2022

12 den na MS: 6 zápasů a poslední skupinová bitva - Česko Finsko

12 den na MS: 6 zápasů a poslední skupinová bitva - Česko Finsko obrázek

Největší senzace včerejšího dne na MS byla bezesporu prohra Kanady s Dánskem 2:3. Kanada si tak postup bude muset uhrát až v posledním zápase skupiny proti Francii. Dánsko se utká o postup se Slovenskem. Dalším překvapením byl průběh zápasu Rakousko - Velká Británie, i když měla už jistotu posledního místa v tabulce a tudíž sestupu, Rakousko dost natrápila, protože po dvou třetinách vedla 2:0. Rakousko se ale ve třetí třetině vydalo a otočilo zápas na 5:3. Kazachstán si souboji o sestup poradil s Itálií 5:2, získal první 3 body do tabulky a vyhnul se tak sestupu do nižší divize MS. Itálie za 7 zápasů získala jen jeden bod za prohru s Francií v prodloužení. Nejskoupější na góly bylo utkání Česko - USA. Jediný gól zápasu dal v první dvacetiminutovce po úniku Matěj Blümel. Po dobrém týmovém výkonu po celý zápas tak Česko bere 3 body a má jistotu postupu do play-off.

Dnes je dlouhý hrací den, hraje se 6 zápasů a začíná se už v 11:20 zápasem Německo - Švýcarsko. Švýcarsko je zatím nejlepším a jediným neporaženým týmem šampionátu. Německo má také úctyhodnou řadu vítězství, prohrálo jen úvodní zápas s Kanadou. Oba týmy už mají postup jistý a rozdají si to o první místo v tabulce.

Ve druhém dopoledním utkání se potkají Švédsko s Lotyšskem. Švédsko má jistotu minimálně druhého místa v tabulce a také má Nylandera, který tým výrazně posílil. Lotyšsko má ještě teoretickou šanci na postup, ale muselo by zvítězit za plný počet bodů a spoléhat na prohru USA s Norskem, což už je docela málo pravděpodobná kombinace.

V odpoledních zápasech (15:20) se o postup utkají Slovensko s Dánskem a USA s Norskem. Slovensko potřebuje k postupu výhru za 3 body, Dánsku stačí jakýkoliv bodový zisk. USA k jistotě postupu potřebují alespoň jeden bod za předpokladu, že Lotyšsko vyhraje se Švédskem.

Večer (19:20) se opět předvede Český tým, tentokrát proti domácím Finům. To znamená, že bude plný stadion a fantastická atmosféra. Oba týmy mají jistý postup, v případě výhry Česka se se stejným počtem bodů česká reprezentace dostane před Finsko na první nebo druhé místo - záleží na zápase Švédsko - Lotyšsko. Další večerní utkání nabídne duel Kanady s Francií, kde si Kanada zajistí postup jakýmkoliv bodovým ziskem.

X