Hokej
15.května 2018

SESTŘIH posledních zápasů základní skupiny MS 2018 v ledním hokeji

Card image

V úterý se hrálo hned 6 zbývajících utkání základních skupin elitní skupiny Mistrovství světa v ledním hokeji, které vnesli jasné světlo o osmi nejlepších týmech letošního mistrovství a český tým, jak už víme, mezi nimi nechybí.

Už od 12:15 sehráli boj o první místo skupiny A Finové proti týmu USA a tento souboj zvládli lépe právě hráči finského národního mužstva, kteří přehráli Ameriku vysoko 6:2. Skóre zápasu otevřel v první třetině Aho, který se nejprve trefil v 11. minutě a v 18. minutě přidal ještě druhý gól. Ve 38. minutě zvyšoval na 3:0 Rantanen a na 4:0 o deset minut později Anttila. Američané dokázali odpovědět až gólem, který dával Kane, ale v zápětí opět udeřili finové a po gólu Kapanena už vedli 6 minut před koncem utkání 5:1. O minutu později ještě snížil Ryan, ale definitivní pojistku vítězství nad Američany zajistil svým třetím gólem v utkání Aho a Finové porazili Spojené státy 6:2 a vyhráli základní skupinu A.

Sestřih utkání Finsko - USA, 6:2:

V druhém utkání od 12:15 hrálo Švýcarsko s Francií o postup do play-off a svojí jasnou výhrou 5:1 po gólech Hofmanna, Corviho, Untersandera, Fialy a Mosera, si zajistili Švýcaři účast v play-off tohoto turnaje na úkor našich slovenských sousedů.

Sestřih utkání Švýcarsko : Francie, 5:1:

Slovensko sehrálo svůj poslední zápas na tomto mistrovství s jistým sestupujícím Běloruskem. Zatímco první třetina patřila Slovensku, po gólech Bakoše a Jurča vedli Slováci nad Bělorusy 2:0, v té druhé dominovali naopak hráči Běloruska - střelci Kitarov a Linglet zajistili vyrovnání a rozhodnout musela až třetí třetina. V té nejprve poslal Slovensko do vedení Bakoš, během minuty však vyrovnal Kovyršin a Vorobej v 51. minutě naopak zvýšil na 4:3 pro Bělorusko. Ani ne do minuty však opět vyrovnal druhým gólem v utkání Jurčo a o tři minuty později vrátil Slovákům vedení Hovorka. Ďaloga si pak po skvělém úniku vynutil faul a trestné střílení a zvýšil na 4:6. V poslední minutě ještě upravil na konečných 4:7 Krištof.

Sestřih utkání Bělorusko : Slovensko, 4:7:

V druhém odpoledním utkání se proti sobě utkali hráči Kanady a Německa. Němcům se po stříbrném olympijském úspěchu na tomto mistrovství nedařilo a stejně tak tomu bylo i v tomto zápase. Na švédského brankáře Kuempera vyslali pouze 12 střel, které všechny pochytal. Naopak ve švédském útoku se prosadil Schenn hned v první minutě utkání, pak Nugent-Hopkins ve 29. minutě a nakonec Jost v 50. minutě utkání. Kanada tak bez větších problémů přehrála Německo, které už před začátkem tohoto zápasu vědělo, že se letošního play-off elitní skupiny nezúčastní.

Sestřih utkání Kanada : Německo, 3:0:

Jedním s nejzajímavějších duelů základní skupiny byl souboj Ruska a Švédska, navíc se hrálo o vítěze skupiny A. Proti sobě se postavili obhájci titulu Mistrů světa a letošní olympijští vítězové. Sborná si vytvořila hned několik šančí, a ačkoli nevyužila dlouhou přesilovku 5 na 3 v úvodu utkání, nakonec v klasické početní výhodě skóroval Kaprizov a Rusko vedlo 1:0. Skóre utkání se změnilo až v druhé polovině utkání. Nejprve se ve 30. minutě trefil Zibanejad a po něm, po výborném nátlaku Švédů také Rakell, který v 37. minutě poslal Švédsko do vedení. Tento těsný náskok drželi Švédové až do poslední minuty, kdy se vysokým obloučkem přes celé hřiště při hře power-play trefil do prázdné brány Ekholm. Švédsko porazilo Rusko 3:1 a vyhrálo základní skupinu A.

Sestřih utkání Rusko : Švédsko, 1:3:

Utkání o vše, tak by se dal nazvat souboj domácích Dánů proti Lotyšsku. V posledním úterním zápase sehráli tyto dva týmy boj o čtvrté postupové místo skupiny B. Celý zápas byl velmi vyrovnaný, ale Lotyšsko mělo k postupu blíže po tom, co se v 10. minutě trefil Džerinš. Ačkoli byl zápas plný gólových příležitostí na obou stranách, dalšího gólu se již diváci nedočkali a Dánům tak postup na domacím mistrovství unikl o jediný gól tohoto utkání.

Sestřih utkání Lotyšsko : Dánsko, 1:0:

Na webu sportsprenosy.cz najdete aktuální články za světa sportu a online přenosy sportovních událostí. Fotbal, hokej, tenis, basketbal a spoustu dalších. Každý den pro Vás máme sport živě, online a zdarma.

Videa a streamy (živé přenosy) nabízené ke zhlédnutí na stránce www.sportprenosy.cz nejsou pod správou tohoto webu. Na videa je odkazováno prostřednictvím serveru třetích stran, podobně, jako jsou sdílena videa ze serveru YouTube. Videa a streamy jsou volně dostupné na zahraničních webech, a to zdarma.

Fotbal live – fotbal živě

S námi můžete sledovat fotbal živě ze všech koutů světa z pohodlí Vašeho domova. V kategorii můj fotbal můžete zvolit fotbal live nebo fotbal online a sledovat živé přenosy zdarma, které nabízí moderované živé sportovní přenosy z celého světa. Na našich stránkách se vysílá nejvyšší česká fotbalová Fortuna liga, Fortuna národní liga, ale například i Premier league, Bundesliga a Liga mistrů UEFA živě! V kategorii fotbalové výsledky naleznete aktuální tabulky, výsledky jednotlivých utkání a navíc záložku: výsledky fotbal. Fotbal je v České republice jeden z nejoblíbenějších sportů a proto Vám nabízíme všechny důležité novinky, informace, aktuální výsledky a hlavně již zmíněné živé přenosy zdarma!

Hokej online – hokej živě

Na webu sportprenosy.cz naleznete živé přenosy zdarma – mimo jiné i hokej živě zdarma! Nezáleží, zda Vás zajímá Tipsport extraliga živě, NHL live nebo hledáte výsledky NHL online, KHL live, případně výsledky MS v hokeji 2018, všechno to naleznete na webu sportprenosy.cz. Český a zahraniční hokej nemusíte sledovat jen na ČT sport živě, ale vybrat si můžete hned z několika možností na našem webu a sledovat hokej živě na internetu. Speciální kapitolou je pak Tipsport extraliga ledního hokeje, kde je Vám k dispozici také extraliga tabulka, ve které naleznete všechny aktuální hokejové výsledky nejvyšší české hokejové soutěže.

Živé přenosy – sport živě

Přinášíme Vám živé přenosy zdarma. Pro sledování tv přenosů se nemusíte registrovat ani přihlašovat. Každý live sport stream, který je zveřejněn na webu sportprenosy.cz je zdarma. Sport živě tak můžete sledovat z pohodlí svého domova na počítači nebo v telefonu. Sportovní přenosy živě naleznete v záložce živé přenosy. Sledovat můžete mimo jiné i formule 1 živě nebo se i zpětně, podívat na formule 1 přenosy. Samozřejmě své místo u nás má hokej živě, fotbal živě a tenis živě! Hned vedle naleznete také sportovní výsledky z nejrůznějších sportovní odvětví. Veškerý sport živě na internetu můžete sledovat zdarma i na telefonu prostřednictvím našeho webu www.sportprenosy.cz.