Hokej
15.května 2018

SESTŘIH posledních zápasů základní skupiny MS 2018 v ledním hokeji

SESTŘIH posledních zápasů základní skupiny MS 2018 v ledním hokeji obrázek

V úterý se hrálo hned 6 zbývajících utkání základních skupin elitní skupiny Mistrovství světa v ledním hokeji, které vnesli jasné světlo o osmi nejlepších týmech letošního mistrovství a český tým, jak už víme, mezi nimi nechybí.

Už od 12:15 sehráli boj o první místo skupiny A Finové proti týmu USA a tento souboj zvládli lépe právě hráči finského národního mužstva, kteří přehráli Ameriku vysoko 6:2. Skóre zápasu otevřel v první třetině Aho, který se nejprve trefil v 11. minutě a v 18. minutě přidal ještě druhý gól. Ve 38. minutě zvyšoval na 3:0 Rantanen a na 4:0 o deset minut později Anttila. Američané dokázali odpovědět až gólem, který dával Kane, ale v zápětí opět udeřili finové a po gólu Kapanena už vedli 6 minut před koncem utkání 5:1. O minutu později ještě snížil Ryan, ale definitivní pojistku vítězství nad Američany zajistil svým třetím gólem v utkání Aho a Finové porazili Spojené státy 6:2 a vyhráli základní skupinu A.

Sestřih utkání Finsko - USA, 6:2:

V druhém utkání od 12:15 hrálo Švýcarsko s Francií o postup do play-off a svojí jasnou výhrou 5:1 po gólech Hofmanna, Corviho, Untersandera, Fialy a Mosera, si zajistili Švýcaři účast v play-off tohoto turnaje na úkor našich slovenských sousedů.

Sestřih utkání Švýcarsko : Francie, 5:1:

Slovensko sehrálo svůj poslední zápas na tomto mistrovství s jistým sestupujícím Běloruskem. Zatímco první třetina patřila Slovensku, po gólech Bakoše a Jurča vedli Slováci nad Bělorusy 2:0, v té druhé dominovali naopak hráči Běloruska - střelci Kitarov a Linglet zajistili vyrovnání a rozhodnout musela až třetí třetina. V té nejprve poslal Slovensko do vedení Bakoš, během minuty však vyrovnal Kovyršin a Vorobej v 51. minutě naopak zvýšil na 4:3 pro Bělorusko. Ani ne do minuty však opět vyrovnal druhým gólem v utkání Jurčo a o tři minuty později vrátil Slovákům vedení Hovorka. Ďaloga si pak po skvělém úniku vynutil faul a trestné střílení a zvýšil na 4:6. V poslední minutě ještě upravil na konečných 4:7 Krištof.

Sestřih utkání Bělorusko : Slovensko, 4:7:

V druhém odpoledním utkání se proti sobě utkali hráči Kanady a Německa. Němcům se po stříbrném olympijském úspěchu na tomto mistrovství nedařilo a stejně tak tomu bylo i v tomto zápase. Na švédského brankáře Kuempera vyslali pouze 12 střel, které všechny pochytal. Naopak ve švédském útoku se prosadil Schenn hned v první minutě utkání, pak Nugent-Hopkins ve 29. minutě a nakonec Jost v 50. minutě utkání. Kanada tak bez větších problémů přehrála Německo, které už před začátkem tohoto zápasu vědělo, že se letošního play-off elitní skupiny nezúčastní.

Sestřih utkání Kanada : Německo, 3:0:

Jedním s nejzajímavějších duelů základní skupiny byl souboj Ruska a Švédska, navíc se hrálo o vítěze skupiny A. Proti sobě se postavili obhájci titulu Mistrů světa a letošní olympijští vítězové. Sborná si vytvořila hned několik šančí, a ačkoli nevyužila dlouhou přesilovku 5 na 3 v úvodu utkání, nakonec v klasické početní výhodě skóroval Kaprizov a Rusko vedlo 1:0. Skóre utkání se změnilo až v druhé polovině utkání. Nejprve se ve 30. minutě trefil Zibanejad a po něm, po výborném nátlaku Švédů také Rakell, který v 37. minutě poslal Švédsko do vedení. Tento těsný náskok drželi Švédové až do poslední minuty, kdy se vysokým obloučkem přes celé hřiště při hře power-play trefil do prázdné brány Ekholm. Švédsko porazilo Rusko 3:1 a vyhrálo základní skupinu A.

Sestřih utkání Rusko : Švédsko, 1:3:

Utkání o vše, tak by se dal nazvat souboj domácích Dánů proti Lotyšsku. V posledním úterním zápase sehráli tyto dva týmy boj o čtvrté postupové místo skupiny B. Celý zápas byl velmi vyrovnaný, ale Lotyšsko mělo k postupu blíže po tom, co se v 10. minutě trefil Džerinš. Ačkoli byl zápas plný gólových příležitostí na obou stranách, dalšího gólu se již diváci nedočkali a Dánům tak postup na domacím mistrovství unikl o jediný gól tohoto utkání.

Sestřih utkání Lotyšsko : Dánsko, 1:0: