NHL
16.května 2018

SESTŘIH NHL: 3. zápas Washington Capitals - Tampa Bay Lightning

SESTŘIH NHL: 3. zápas Washington Capitals - Tampa Bay Lightning obrázek

Ondřej Palát se podílel asistencí na výhře Tampy Bay nad Washingtonem 4:2 a ve třetím zápasu tak snížili vedení Washingtonu v sérii na 1-2.

První gól utkání vstřelil Stamkos, který v přesilovce z úhlu trefil přesně nad ramenem brankáře Holtbyho do vzdálenějšího růžku branky. Střelu Ovečkina v závěru první třetiny brankář Vasilevski zlikvidoval a tak se šlo po první třetině do kabiny za stavu 1:0 pro Lightning.

V úvodu druhé třetiny daroval Washington další přesilovku hráčům Tampy Bay, kteří ji opět využili. A znovu u toho byla první přesilovková formace kolem Stevena Stamkose. Tentokrát se z  kruhu prosadil Kucherov, který trefil prostor nad ramenem Vasilevskeho na bližší tyči. O necelé 2 minuty později zvyšoval Hedman už na 3:0, když dostal přihrávku na hranici kruhu a střelou z první neměl problém skórovat. První gól Washingtonu přišel po nepovedené rozehrávce Tampy. Stephenson získal puk a přihrál na Connollyho, který střelou z první nedal šanci Vasilevskemu. O chvíli později, při signalizovaném trestu pro Tampu Bay, se dostali útočníci Washingtonu do situace 3 na 1, kterou nevyřešili nejlépe a brankář Tampy zasáhnul vyrážečkou. Čtvrtý gól Tampy padl po závaru v předbrankovém prostoru, ve kterém se nejlépe zorientoval Point který našel puk mezi bruslemi a třelou k tyči překonal Holtbyho. Skóre po druhé třetině tak bylo 4:1 ve prospěch Tampy Bay.

V polovině třetí třetiny zahrozil český útočník ve službách Washingtonu Jakub Vrána, který ovšem trefil pouze tyč. V závěrečném tlaku Washingtonu korigoval skóre Kuznetsov, který z úhlu trefil přesně pod horní víko a brankář Tampy připřesunu v brankovišti už nestačil zareagovat. Washington za stavu 2:4 zkusil ještě hru bez brankáře, kterou se už ale na stavu nic nezměnilo a tak si Tampa na ledě Washingtonu připsala první vítězství v sérii.