NHL
15.května 2018

SESTŘIH NHL: 2. zápas Winnipeg Jets - Vegas Golden Knights

SESTŘIH NHL: 2. zápas Winnipeg Jets - Vegas Golden Knights obrázek

Do druhého zápasu série nastupoval Winnipeg jako domácí tým a také jako vítěz prvního utkání.

Winnipeg do zápasu nastoupil aktivněji a i štěstí zachraňovalo brankáře Vegas Fleuryho od inkasování gólu. Na druhé straně skóroval Tatar, který zpoza brány došťoural kotouč až za brankovou čáru. Druhý gól Vegas přidalo po situaci, kdy šla většina hráčů Jets střídat a nechali tak úplně volnou pravou stranu hřiště, na které převzal puk Marchessault, ujel jedinému hráči Winnipegu, který se v té chvíli nevěnoval střídání, a prostřelil brakáře Hellebuycka mezi betony.

Ve druhé třetině si nenápadně projel Laine z obraného pásma až do zakončení, Fleury jeho pokus vyrazil. O chvíli později znovu zachránila Fleuryho tyč, kterou trefil ránou z první Copp. Na druhé straně se dostal ke střele Marchessault, jeho střelu ale Hellebuyck za svá záda nepustil.

Ve třetí třetině si vybral slabší chvilku brankář Vegas Fleury, kterému za záda propadla Connorova přesilovková střela z úhlu a Winnipeg se tak dostal na rozdíl jednoho gólu. Jenomže o minutu a půl později už to opět neplatilo, když zvyšoval na 3:1 Marchessault, který blafákem překonal brankáře Jets.

Výsledné skóre tak ukazovalo 1:3 a Vegas tak vyrovnalo sérii na 1-1.