Hokej
14.května 2018

Český tým zdolal Rakousko - rychlé vedení v úvodu, ale strach o výsledek v závěru obrázek

Český tým nastoupil ve svém posledním představení v základní skupině proti výběru Rakouska. Ačkoli by se mohlo na první pohled zdát, že jasný favorit utkání zvítězil, Češi měli v závěru utkání velké problémy, jelikož Rakušanů byl plný led a vytvořili si mnoho skvělých šancí na vyrovnání.

Sestřih nejdůležitějších momentů utkání Česko : Rakousko:

Skóre utkání otevřel už ve 34. vteřině Tomáš Hyka, který se parádně trefil, a Česko vedlo 1:0. Skvělý start tohoto utkání podpořil Filip Chytil, který bezchybně nasměroval kotouč za záda rakouského brankáře Davida Kickerta a zajistil našemu týmu dvoubrankové vedení.

O kontaktní gól se Rakousku postaral Konstantin Komarek, který překonal Pavla Francouze ještě před koncem první třetiny.

Ve druhé třetině vrátil Čechům dvoubrankový náskok Dominik Kubalík. Zbytek prostřední části už dohrál tým za stavu 3:1. V poslední části podpořil vedení českého týmu opět Tomáš Hyka, který využil přesilovku a zápas se chýlil k jasnému výsledku.

Opak byl však pravdou, jelikož útočník Philadelphie Michael Raffl nejprve šikovně objel Moravčíka a snížil na 4:2 a opět, tentokráte v 57. minutě vyškolil i Krejčíka a zajistil opět kontaktní branku pro Rakousko. Za stavu 4:3 už však česká defenziva zabrala a i přes další dva úniky rakouských hráčů udrželi Češi jednobrankový náskok. V samotném závěru měl ještě možnost zajistit pojistku Faksa, ale trefil jen břevno.

Český tým si zajistil třetí příčku v základní skupině, ale kdo bude českým soupeřem pro čtvrtfinálový zápas, se dozvíme až po dohrání zbývajících duelů ve skupině B. Ve hře zůstávají týmy USA, Finsko, Dánsko a Kanada. V každém případě je již jisté, že český tým nebude hrát čtvrtfinálový zápas v Kodani, kde sehrál všechny duely základní skupiny, a bude se stěhovat do Herningu. Naposledy se český výběr musel na čtvrtfinálový duel stěhovat do jiné haly před osmi lety v roce 2010 v Německu, kdy se hráči stěhovali z haly v Mannheimu do Kolína nad Rýnem, kde nakonec získali titul mistrů světa.

Držíme palce, aby i letošní stěhování přineslo českému týmu stejný průběh následujících utkání.