Hokej
25.února 2021

Jágr se činil! Jeho Kladno vyhrálo a Jágr si připsal 3 asistence, Plekanec 2 góly

Jágr se činil! Jeho Kladno vyhrálo a Jágr si připsal 3 asistence, Plekanec 2 góly obrázek

Majitel kladenského hokejového klubu nastupuje i ve svých 49. letech v první formaci Rytířů společně s Tomášem Plekancem. Od minulého pondělí, kdy právě 49. narozeniny oslavil, už v zápasech nasbíral 7 kanadských bodů za 1 gól a 6 asistencí. Ve středečním 30. kole Chance ligy si Kladno poradilo s Ústím nad Labem 9:2 a právě Jágr s Plekancem přispěli k výhře. Jaromír Jágr svými třemi asistencemi a Tomáš Plekanec dvěma přesnými zásahy.

První přesný zásah večera si připsal v polovině první třetiny po úniku a zakončení blafákem Šimon Jelínek. O dvě minuty později už asistoval Jaromír Jágr u gólu Nicolase Hlavy.

Ve druhé třetině navýšili vedení kladenských Rytířů přesnými zásahy Račuk a Melka.

Třetí třetinu zahájil gólem Tomáš Plekanec, u kterého si Jágr připsal druhou asistenci. Z přesilovky potom zvyšoval už na 6:0 Guman. Aby toho pro Ústí nebylo málo, tak 7. gól dal při oslabení Filip. Ústí pak dostalo dvojnásobnou výhodu při vyloučení dvou hráčů Kladna, kterou dokázalo bezezbytku využít. Při přesilovce 5 na 3 připravil kladenského gólmana Košarišťana o čisté konto Drtina a následnou klasickou přesilovku využil ještě Trávníček. Tři minuty před koncem zápasu ale opět zvyšovala vedení dvojice Plekanec - Jágr a půlminutu po Plekancově gólu upravil kladenský Marosz z přesilovky na konečných 9:2.

X