NHL
16.ledna 2021

NHL už zase jede! Sledujte výkony českých hráčů v nejlepší hokejové lize světa

NHL už zase jede! Sledujte výkony českých hráčů v nejlepší hokejové lize světa obrázek

Už to skoro vypadalo, že se nejslavnější hokejové ligy ani nedočkáme. Zatímco konkurenční KHL běží už od začátku září, v Americe je situace kolem viru jiná a tak byl start naplánován až na 13. ledna 2021. Za přísných hygienických podmínek, častého testování všech zúčastněných a před prázdnými tribunami. Pro NHL, kde je průměr návštěvnosti kolem 17000 diváků, nevídaný pohled. Pro sezónu 20/21 bylo potřeba, kvůli epidemiologické situaci a uzavřené hranici USA - Kanada, přeskupit divize. Nově tak bude Severní divize s ryze kanadskými týmy (Ottawa, Winnipeg, Vancouver, Toronto, Edmonton, Montreal, Calgary), Východní divize (Philadelphia, Washington, NY Islanders, NY Rangers, New Jersey, Boston, Buffalo, Pittsburgh), Centrální divize (Tampa, Carolina, Nashville, Dallas, Florida, Columbus, Detroit, Chicago) a Západní divize (Vegas, Minnesota, San Jose, Colorado, St.Louis, Los Angeles, Arizona, Anaheim). Každá divize bude hrát uzavřeně, to znamená, že odpadnou dlouhé cesty týmů k zápasům soupeře z jiné divize. Na konci základní části postoupí první čtyři týmy z každé divize do play-off, které se bude hrát na 4 vítězné zápasy.

Mezi zavedenými českými jmény v NHL jako jsou David Krejčí, David Pastrňák, Jakub Voráček, Ondřej Palát, Tomáš Hertl, Dominik Kubalík, Jakub Vrána, Petr Mrázek, David Rittich, Ondřej Kaše a další, se objeví i nové tváře. Už ve druhém zápase Washingtonu si odbyl svou premiéru brankář Vítek Vaněček, který inkasoval jen jednou a s 30 úspěšnými zákroky přispěl k výhře Washingtonu.

Aktuálně může do NHL zasáhnout až 47 Čechů, stále je tak komu fandit. A pokud chcete vidět nejlepší hokej, NHL bude vždy jasnou volbou.

X