NHL
31.července 2020

Play-off NHL je tady! Od 1. srpna začnou boje o Stanley Cup

Play-off NHL je tady! Od 1. srpna začnou boje o Stanley Cup obrázek

Kvůli koronaviru byla NHL přerušena 12. března. Dlouho se situace v USA nevyvíjela ve spojitosti s onemocněním dobře, ale vedení ligy vymyslelo formát, ve kterém bude možné dohrát sezónu, pokud se mezi hokejisti nebo realizačními týmy neobjeví pozitivní nález covid-19. Do play-off NHL postupují první čtyři týmy z každé divize (východní a západní), které budou hrát skupinu o nasazení do pavouka play-off. Během skupiny se bude souběžně hrát předkolo osmi týmů z každé konference, jehož vítězové doplní první čtveřici.

Ti, kdo si už letošní sezónu nezahrají, se nacházejí na samém konci obou konferencí a jsou to Anaheim Ducks, Los Angels Kings, San Jose Sharks, Buffalo Sabers, New Jersey Devils, Ottawa Senators a Detroit Red Wings. Všechny ostatní týmy mají šanci letos získat Stanley Cup.

Týmy se v zájmu bezpečnosti zkoncentrují na 2 místech, kde budou přísné hygienické podmínky a pravidelné testování na koronavirus. Těmi místy budou areál v Torontu pro týmy východní konference a Edmonton pro týmy západní konference a finále play-off NHL.

Formát play-off zůstane stejný, bude se hrát na 4 vítězné zápasy, nicméně většina týmů nebude mít výhodu domácího prostředí (kromě týmů Toronta a Edmontonu).

Ve hře o Stanley Cup je tak kromě spousty skvělých hokejistů z celého světa i například Dominik Kubalík z Chicaga, Jakub Voráček z Philadelphie, Davidové Krejčí a Pastrňák z Bostonu nebo Jakub Vrána či Radko Gudas z Washingtonu. 

X