Hokej
22.února 2020

MS v hokeji 2020 ve Švýcarsku je za dveřmi. Co by jste měli o šampionátu vědět?

MS v hokeji 2020 ve Švýcarsku je za dveřmi. Co by jste měli o šampionátu vědět? obrázek

I letos se můžete těšit na MS v hokeji, které se tentokrát odehraje ve Švýcarsku. Utkání základních skupin se odehrají ve městech Curych a Lausanne. Česko bude svůj první zápas na MS v hokeji 2020 hrát proti Švédsku 8. 5. 2020 od 20:20 v Lausanne.

MS v hokeji nabídne opět mnoho skvělých utkání a vy můžete sledovat hokej živě na internetu. Turnaje se zúčastní 16 týmů, které jsou opět rozděleny do dvou skupin, ve které hraje každý tým s každým. Ve skupině A letošního MS v hokeji se představí Kanada, Švédsko, Česko, Německo, Slovensko, Dánsko, Bělorusko, Velká Británie a všechny zápasy této skupiny se odehrají v Lausanne. Druhá skupina se bude hrát v Curychu a k vidění bude Rusko, Finsko, USA, Švýcarsko, Lotyšsko, Norsko, Itálie a Kazachstán.

Důležité pro každého fanouška, který sleduje hokej živě a hlavně MS v hokeji živě je přehled, kdy hraje Česko! 8. května se můžete těšit na živé přenosy Švédsko-Česko. 9. května pak na Bělorusko-Česko. Obě utkání můžete sledovat od 20:20 prostřednictvím streamu hokej online. Další utkání Česko-Kanada se hraje 11. května od 16:20 a po něm nabídne hokeji živě 13. května utkání Česko-Velká Británie, opět v odpoledním vysílacím čase od 16:20. Českou hokejovou reprezentaci pak čeká menší pauza a 16. května se můžete těšit na velmi sledované utkání Slovensko-Česko od 20:20, po kterém následuje klání Česko-Dánsko - 18. května od 20:20 a 19. května zápas Česko-Německo od 16:20.

Závěr letošního Mistrovství světa v ledním hokeji 2020 nabídne nejprve čtvrtfinále, které se v odehraje 21. května, poté samozřejmě semifinále, které nabídne skvělý hokej živě 23. května už je v hale v Curychu, kde si také 24. května zahrají nejlepší týmy o medaile.

Zajímavostí letošního MS v hokeji je, že se semifinále již nebude hrát podle klasického pavouka. Tento krok odsouhlasili zástupci vedení IIHF před začátkem minulého MS na Slovensku. Podle nového pravidla nastoupí do utkání tým s nejlepší bilancí v základní skupině proti tomu čtvrtému, který se do semifinále dostal a druhou dvojici vytvoří druhý a třetí tým podle bilance v základní skupině. Ve skutečnosti bude o pozici v semifinále rozhodovat nejprve umístění v základní skupině, poté získané body v základní skupině, dále rozdíl ve skóre v základní skupině, vyšší počet vstřelených gólů a vyšší postavení v celkovém žebříčku IIHF.

Nezapomeňte, že svůj oblíbený hokej živě můžete sledovat online, prostřednictvím streamů, které nabízejí živé přenosy MS v hokeji. Hokej online můžete sledovat také prostřednictvím internetu, kde si můžete vybrat třeba živé vysílání České televize. ČT Sport živě nabízí vždy několik utkání najednou s perfektní českým komentářem. Sledovat hokej online tak můžete i kanceláře a o svůj oblíbený sport živě tak nepřijdete! Kompletní program MS a a stejné tak výsledky MS v hokeji Vám opět nabídneme v hokejovém speciálu MS v hokeji 2020.

Podívejte se na exkluzivní sestřih toho nejlepšího, co kamery v souvislosti s českou reprezentací nabídli na minulém MS v hokeji 2019:

X