NHL
14.května 2018

SESTŘIH NHL: 2. zápas Tampa Bay Lightning- Washington Capitals

SESTŘIH NHL: 2. zápas Tampa Bay Lightning- Washington Capitals obrázek

Ve druhém utkání v Tampě opět dominoval Washington a ujal se vedení v sérii 2:0.

Už po necelé půlminutě se měnilo skóre zápasu, když Wilson tečoval nahazovaný puk od Niskanena. Tampa ovšem v průběhu první třetiny skóre otočila, když využila obě přesilovky a u obou zásahů figuroval Stamkos. V prvním případě dorážel jeho zblokovanou střelu Point, druhý už dával sám Stamkos, který dostal přihrávku přes celou šířku útočného pásma a zakončoval do poloodkryté branky.

Do druhé třetiny opět vstoupili lépe hosté z Washingtonu, když po přečíslení zakončoval Smith-Pelly a vyrovnal tak skóre na 2:2. V posledních minutách druhé třetiny se opět ukazatel skóre přehoupnul ve prospěch Washingtonu, když si na přihrávku před bránu najel Eller a poslal puk pod horní tyč. Podobná situace nastala 3 vteřiny před druhou sirénou, tentokrát si však nepovedenou přihrávku Kuznetsova brankář Vasilevski srazil mezi betony a puk doklouzal až za brankovou čáru. Po druhé části tedy 2:4 pro Washington.

Ve třetí třetině už padaly góly jen do brány Tampy. V úniku 2 na 1 Kuznetsov naservíroval puk Ovečkinovi a ten neměl problém s navýšením vedení Washingtonu. Překvapivou, ale velice přesnou střelou švihem pak upravil Connolly na konečné skóre 2:6. Tampě se tak nepodařilo využit ani jednou své domácí prostředí a do Washingtonu pojede za stavu 2:0 pro Capitals.