Extraliga
7.října 2019

Hokej: Kometa dostala napráskáno od Zlína, prohrálo i Jágrovo Kladno a Liberec vede tabulku! obrázek

O víkendu pokračovala extaliga ledního hokeje osmým kolem základní hrací části. V neděli se odehrálo celkem sedm utkání.

Mladá Boleslav hostila doma pražskou Spartu, která v nastaveném čase urvala těsné vítězství 1:2 - trefil se Buchtele a Kudrna a za domácí Klepiš. To druhé utkání bylo již gólově mnohem zajímavější. Zápas Litvínov vs Hradec Králové skončil vysoko, ale těsně 6:5 pro domácí. Za livtvíno se trefilo hned šest různých hráčů a jako poslední se radoval Jarůšek z rozhodující branky v 58. minutě.

V perníkovém králoství hostili Pardubice Jágrovo Kladno. Pardubice po odvolání svého kouče museli zabrat a to jim přineslo ovoce a dokázali po čtyrech porážkách zvítězit i přes výborný výkon majitele Kladna Jaromíra Jágra, který utržil dva body. Pardubice jsou aktuálně na samém konci extraligové tabulky.

Asi největším překvapením tohoto kola bylo fatální selhání brněnské Komety. Kometa Brno na domácím ledě nedala hostujícím Beranům ze Zlína ani gól a naopak Berani jich nastříleli hned sedm. Utkání Berani určovali již od páté minuty zápasu, kdy se trefil Fryšara, pak přišli dva rychlé góly v 17. minutě - skóroval Ferenc a Honejsek. V druhé třetině přidal nejprve čtvrtý gól Slahař a pátý opět Honejsek. V poslední části završil skalp domácích Herman se Šlahařem.

To západočeská HC Škoda Plzeň ostudu nedovolila a přerušila venkovní vítěznou sérii Vítkovic. Po gólech Gulaš, Kodýtka, Mertla a Straky, s drobnou korekcí na straně Vítkovic v podání Gumana, vyhrála Plzeň 4:1 a po druhé výhře za sebou okupuje čtvrtou pozici tabulky extraligy. Domácí led využili také Bílý Tygři Liberec, který porazili Olomouc 2:0. Utkání rozhody góly Bulíře a Havlína v druhé třetině. Více branek v utkání nepadlo a brankář Tygrů Marek Schwarz si tak, při svém prvním startu v sezóně, připsal nulu. Hanácký tým prohrál již třetí utkání v řadě.

Osmé kolo završilo utkání Třinec - Karlovy Vary, které obhájce titulu dokázal urvat na svoji stranu alespoň v prodloužení po gólu Kovařčíka. Utkání vyrovnal pět minut před koncem základní hrací doby Stříteský na 3:3 a celkově tedy skončilo 4:3pp pro domácí Třinec. Energie Karlovy Vary si touto prohrou připsala již pátou prohru v řadě a prozatím drží desáté místo tabulky. Naopak Třinec je aktuální druhý za vedoucími Bílými Tygry.