Hokej
11.května 2018

SESTŘIH MS: Rakušané se trápí, domácí se přiblížili postupu a USA rozdrtila Koreu = pátek na MS obrázek

Domácí tým Dánska po výhře na Finskem vstoupil do zápasu odhodlaně, vstříc postupu do čtvrtfinále. Skóre utkání otevřel Nicklas Jensen svojí trefou 47 vteřin před koncem první třetiny. Ten přidal v 6. minutě druhé třetiny druhou branku po vyloučení Sörvika. I třetí gól Dánů padl v početní výhodě, a to po faulu Kristiansena. Nastřelený puk Boedkera tečoval Storm. Norové si připravili ještě několik pokusů o překonání dánského brankáře, avšak ani Olsen, Bekhendem, a ani Salsten neuspěli a po 21. úspěšných zákrocích vychytal Andersen Dánsku nulu.

Hráči Rakouska opět prohráli. Ačkoli v úvodu první třetiny dominovali Rakušané a po gólu Hunderpfunda šli do vedení, už v polovině třetiny vyrovnal Fleury a ve 14. minutě poslal Treille Francii do vedení. Rakouským hráčům se povedlo vyrovnat na 2:2, trefoval se Raffl, ale vedení vrátil Francii opět Fleury. Francie v druhé třetině přidala ještě jeden gól, úspěšně tentokráte střílel Teddy da Costa. Ačkoli v poslední třetině měli rakušané velkou střeleckou převahu, nepovedlo se jim Hardyho překonat. Naopak další gól v početní výhodě přidal Treille a upravil na konečných 2:5 pro Francii. Rakouskou jako nováček elitní skupiny bude zřejmě v sobotním duelu bojovat o udržení s Běloruskem.

Američané se s asijským týmem nepárali a rozstříleli Koreu vysoko 13:1. Korejci však utkání nezačali vůbec špatně, a po tom, co úspěšně drželi tempo s američany poslal An Čin-hi svůj tým do vedení. Následovala tvrdá odpověď američanů, kteří nadělili korejcům hned 57 střel. V deváté minutě vyrovnal Lee a následovala obrovská americká převaha. Postupně se trefili Kane, McAvoy, Ryan, Coleman, opět Kane a Atkinson. Ve třetí třetině pak Thompson, podruhé Atkinson, Pionk, opět Ryan a poslední třináctý gól dal Milano. Korejci mají prozatím nejhorší bilanci v turnaji 3:42 a zatím nezískali ani jeden bod.