Hokej
11.května 2018

SESTŘIH MS: Česko splnilo svoji první povinnost a porazilo Bělorusy 3:0

SESTŘIH MS: Česko splnilo svoji první povinnost a porazilo Bělorusy 3:0 obrázek

Výběr trenéra Jandače splnil svoji první povinnost v základní skupině a porazil Bělorusko 3:0. Poklidný průběh utkání jistil v bráně bezchybný Francouz. Samotné utkání se rozhodlo už v první třetině, kdy se postupně prosadili Šulák, Horák a Řepík.

Český výběr hrál výborně a vynutil si fauly soupeře a hru v početní výhodě. Bělorusové však výborně bránili a dokázali ubránit i 34 sekund trvající přesilovku 5 na 3 po faulech Falkovského a Děnisova. V následném klasickém oslabení už ale skóroval Šulák, který dal svůj první gól v reprezentačním dresu.

V 16. minutě nejprve Horák uvolnil Plekance, který ale neměl místo na zakončení, ale šikovně nahrát zpět před branku právě Horákovi, který trefil přesně. Další branku dával Řepík, který se trefil z pravého kruhu nad Trusovu lapačku.

V zápase se bohužel zranil Andrej Nestrašil, který si po naražení na mantinel, které mu uštědřil Kitarov, narazil rameno a jeho další úćast je zatím neznámá.

Český tým se posunul na třetí místo průbězné tabulky skupina A před tým Švýcarska. O svoji další předpokládanou povinnou výhru bude usilovat v neděli proti Francii.